fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej

Medzi sankcionovanými je napríklad aj Putinova bývalá manželka.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.5.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené kráľovstvo oznámilo nové sankcie voči finančnej sieti ruského prezidenta Vladimira Putina a jeho vnútornému okruhu ľudí, vrátane jeho bývalej manželky.

Oznámilo to britské ministerstvo zahraničia. To uviedlo, že Putinov oficiálny majetok je skromný, jeho životný štýl je financovaný „kabalou rodiny, priateľov a elít“, ktorých odmeňuje štátnymi funkciami a bohatstvom výmenou za „nehynúcu lojalitu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Odhaľujeme a zameriavame sa na pochybnú sieť podporujúcu Putinov luxusný životný štýl a priťahujeme zverák na jeho najbližší kruh. Budeme pokračovať v sankciách proti všetkým, ktorí napomáhajú a podporujú Putinovu agresiu, kým Ukrajina nezvíťazí,” povedala ministerka zahraničia Liz Trussová.

Medzi menovanými osobami, na ktoré Londýn uvalil sankcie, sú Alina Kabajevová, ktorá má údajne s Putinom blízky osobný vzťah, bývalá prvá dáma Ľudmila Očeretná i prezidentovi príbuzní vrátane jeho bratrancov Igora a Romana Putinovcov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia uvalila ďalšie sankcie na ľudí blízkych Putinovi, bude pokračovať ďalej © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinská generálna prokuratúra dostáva denne 100 až 200 prípadov údajných vojnových zločinov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií