fbpx
VIDEO LEN PRE SILNÉ POVAHY: 54-ročnú ženu zhltol pytón!

VIDEO LEN PRE SILNÉ POVAHY: 54-ročnú ženu zhltol pytón!

Sedemmetrový pytón prehltol v centrálnej časti Indonézie ženu. S odvolaním sa na predstaviteľa miestnej dediny o tom v sobotu informovala agentúra AP.

Obeťou hada sa stala 54-ročná Indonézanka, Wa Tibaová, ktorá bola od štvrtku nezvestná. Naposledy mala kontrolovať svoju zeleninovú záhradku v blízkosti dediny, v ktorej bývala, ležiacej na ostrove Muna v provincii Juhovýchodná Sulawesi.

Táto oblasť bola vzdialená asi pol míle od jej domu, obklopená útesmi, jaskyňami. Okrem toho je toto miesto známe aj výskytom pytónov sieťovaných – najdlhších hadov na svete, ktorým nerobí problém prehltnúť vcelku svoju obeť.

Hady sa bežne živia malými cicavcami. “Útoky na ľudí by mali byť tak zriedkavé, ako vyhrať lotériu a súčasne byť zasiahnutý bleskom,” píše Amy B Wang vo Washington Post. Napriek tomu sa minulý rok udiala práve taká hororka na susednom ostrove, kedy bolo telo muža vybraté z približne 7-metrového pytóna.

Jej rodina ju v piatok hľadala v záhrade, ale rodinní príslušníci našli iba jej veci, vrátane sandálov a baterky, opísal proces pátrania starosta obce.

Rodina spolu s približne 100 obyvateľmi dediny sa nezvestnú vybrali hľadať. Asi 50 metrov od miesta, kde sa našli Indonézankine veci, objavili hada s  tak nafúknutým bruchom, že sa ledva pohyboval.

Zabili ho a odniesli do dediny. “Keď rozrezali hadie brucho, našli Tibaovej telo ešte stále neporušené i s oblečením,” povedal starosta.

Správy o tom, že by pytóny zabíjali ľudí, sú veľmi zriedkavé. Vo voľnej prírode tieto zvieratá jedia väčšinou opice, ošípané a iné cicavce.

CELÉ VIDEO si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz:

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zemetrasenie na indonézskom ostrove Lombok si vyžiadalo viac ako 140 obetí

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.