fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyberte si kabát, ktorý vás zahreje a najviac pristane vášmu typu postavy! Pomôžeme vám s tým

Máte tip? napíšte nám mailom

Zima sa blíži, a tak vám prinášame rady, ako si vybrať kabát, ktorý vám padne, čo najlepšie!

Po krásnom lete je čas pretriediť oblečenie a zameniť letné veci za tie jesenné, zimné. Do šatníkov nám tak už čoskoro pribudnú svetre, roláky a kabáty. A práve o kabátoch bude tento článok.

Viete, ako si zvoliť ten najlepší strih kabátu na svoj typ postavy? Nie je to až také jednoduché, a preto vám prinášame rozdelenie, ktoré vám s tým pomôže. Ste bacuľka, máte širšie boky alebo azda väčšie prsia. Žiadna z týchto „nedokonalostí“ vám nebude robiť ťažkosti, pretože váš kabát pekne zdôrazní to, čo má.

Prvým všeobecným odporúčaním je, že ak zvyknete nosiť rifle a tenisky, zvoľte rovný strih kabátu. Naopak, ak dávate prednosť ženským šatám v elegantnom štýle, tak bude pre vás najlepšou voľbou priliehavý kabát.

Tvar tela ako presýpacie hodiny

Váš cieľ: Upozorniť na svoje ženské krivky.
Ak máte takýto typ postavy, tak môžete nosiť takmer všetko, pretože každý kúsok oblečenia na vás bude vyzerať dobre. Zároveň však platí, že najviac vám pristanú kabáty s opaskami, ktoré zvýraznia vaše ženské krivky. Skúste sa vyhnúť rovným a veľmi voľným strihom, ktoré vám zbytočne pridajú kilečká navyše.

Prečítajte si tiež:
Viete, na čo majú policajti pri kontrole právo a na čo už nie? TOTO vás prekvapí!

tvar-presypacie-hodiny

 Tvar tela ako obdĺžnik (tehla)

Váš cieľ: Vytvoriť ilúziu o krásnych ženských krivkách tým, že zvýrazníte pás.
V prípade, že má žena súmernú postavu, teda rovnaké boky, pás i prsia, je dôležité, aby sa pokúsila zvýrazniť svoje ženské krivky. Podarí sa jej to vďaka opasku na kabáte, ktorý jej obopne pás, čím bude vyzerať menší, útlejší. V zásade platí, že sa nemusíte báť farieb a ani štýlov, avšak, dôležitým doplnkom je opasok. Dĺžka kabátov sa odporúča po kolená. Ideálne strihy kabátov, ktoré by ste si mali kúpiť, sú A-čkový strih, asymetrický typ alebo v tvare tulipánu.

tvar-obdlznik

Tvar tela ako trojuholník (hruška)

Váš cieľ: Opticky pretiahnuť postavu, aby ste zdôraznili hornú polovicu tela.
Ženy, ktoré majú väčšie boky, by sa mali snažiť upútať pozornosť na svoje ramená. Aj preto by mali zvoliť kabáty, ktoré majú veľké  kožušinové goliere, výrazné zipsy a gombíky vo vrchnej časti alebo široké rukávy. Naopak, vyhnúť by sa mali širokým opaskom a našitým vreckám na spodnej časti kabáta, pretože tie ešte viac upozorňujú na ich boky. Vhodnou voľbou sú kabáty s vysokým pásom, kožušinovými goliermi a A-čkové strihy.

tvar-trojuholnik

Pokračovanie na ďalšej strane

Tvar tela ako obrátený trojuholník (čaša)

Váš cieľ: Skryť široké ramená a vytvoriť vyváženú, ale ženskú postavu.
Aj väčšie prsia a široké ramená vedia narobiť poriadnu neplechu pri obliekaní. Aby ste vytvoril dojem vyváženej postavy, odporúča sa nosiť kabáty, ktoré nemajú zvýraznenú vrchnú časť tela. Zabudnite na volániky a nadmerné zdobenie vo vrchnej časti, ale zvoľte radšej jednoduchší top kabátu a prezdobenejší spodok. Čo sa týka dĺžky, tak môžete zvoliť kabáty po kolená, ale aj kratšie, aby ste zvýraznili vaše krásne nohy. Odporúčané sú kabáty rozšírené od bokov či s veľkými vreckami.

Prečítajte si tiež:
Dialničná polícia v Česku predstavila svoje nové vozidlo. Policajti sa môžu cítiť ako dubajskí zazobanci!

tvar-prevrateny-trojuholnik

Tvar tela ako kruh (jablko)

Váš cieľ: Opticky predĺžiť siluetu, aby váš pás vyzeral štíhlejšie.
Ženy, ktoré majú problém s väčším bruškom, by mali siahnuť po kabátoch, ktoré predĺžia ich siluetu. Aj preto sa neodporúčajú kabáty so stojačikom, ale s V-čkovým výstrihom. Je dobré zvoliť priliehavý kabát s A-čkovým strihom, prípadne s predĺženou spodnou časťou. Vyhnúť by sa mali tieto ženy príliš voľným a neforemným strihom. Dĺžka kabátu by mala byť po kolená a mali by ste radšej voliť jednofarebné kabáty.

tvar-kruh

Veríme, že vám naše odporúčania poradia a vy si kúpite nádherný kabát na svoj typ postavy.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií