fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Nebojácny orangutan chránil svoje bydlisko vlastným telom! Obrovský buldozér mu ničil rodisko priamo pred očami

Máte tip? napíšte nám mailom

Exotický ostrov Borneo, tretí najväčší na celom svete, bol odjakživa domovom pre stovky tisíc orangutanov. Nie však v 21. storočí, kedy sa ziskové spoločnosti rozhodli ťažiť z ich prírodného bohatstva, bez ohľadu na tamojšiu faunu a flóru. Štatistiky hovoria jasnou rečou, pretože od roku 1973 klesol počet orangutanov na ostrove Borneo z 288-tisíc na približne 100-tisíc v súčasnosti.

Hoci o tom často počúvame, stali sme sa voči týmto veciam akýsi otrlejší a hynutie zvierat na opačnej strane zemegule nás nezasiahne natoľko, ako by malo. No čo, veď drevo ťažiť treba, čo tam po tom, že sa tým zničia domovy desiatok či stoviek zvierat. Nasledujúce video zachytáva zúfalého orangutana, ktorý vlastným telom chráni les, v ktorom vyrastal. Skúste sa pri pozeraní vcítiť aspoň na okamih do jeho kože. Ako by ste sa asi cítili, keby vám pred vaším zrakom niekto demoloval dom? A čo, zvieratá sú snáď niečo menej…?

Shocking Footage Shows An Orangutan Seeking Refuge From Bulldozer

WORLD ENVIRONMENT DAYThis dramatic footage shows the devastating impact deforestation is having on precious orangutan habitat. This desperate orangutan is frantically seeking refuge from the destructive power of the bulldozer; a machine that has already decimated everything else around him. Despite all the obstacles thrown at them, our team were able to rescue this orangutan and bring him to safety. Unfortunately, scenes like this are becoming more and more frequent in Indonesia. Deforestation has caused the orangutan population to plummet; habitats are destroyed and orangutans are left to starve and die.We need to ACT NOW. This World Environment Day, plant a tree and help us rebuild and protect precious orangutan habitat. The situation is critical, and we are running out of time. PLANT A TREE TODAY: https://internationalanimalrescue.org/plant-tree?utm_source=Facebook&utm_medium=social&utm_campaign=World_Environment_Day_2018&utm_content=videoPlease share this post far and wide. Thank you.

Zveřejnil(a) International Animal Rescue dne Úterý 5. června 2018

Zdroj: refresher.sk

Prečítajte si tiež:
Nenechajte si ujsť tie najkrajšie fotografie prírody za rok 2019

Foto:

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií