fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Petícia proti Netflixu: Nová komédia zobrazuje Ježiša Krista ako homosexuála

Máte tip? napíšte nám mailom

Petícia proti Netflixu v súčasnosti rezonuje v mnohých kútoch sveta. Do dnešného dňa ju už podpísalo viac ako 1,5 milióna ľudí. 

S prichádzajúcimi Vianocami sa začína akosi viac hovoriť aj o pravom zmysle sviatkov. Ak si ľudia nenašli počas celého roka čas na svätú omšu, zúčastnia sa aspoň polnočnej. Ak sa počas roka nemodlili, počas štedrovečernej večere ich to určite neminie.

Petícia proti Netflixu

Viac ako 2,2 miliardy kresťanov po celom svete začínajú sláviť Vianoce. V predvečer veľkého sviatku – Narodenia Pána (25. decembra), si pripomínajú narodenie Ježiša Krista ako chudobného dieťaťa v Betleheme, jeho vstup do dejín ľudstva, ktorému priniesol spásu.

Niet sa teda čomu čudovať, že najnovší počin od obľúbeného Netflixu pobúril mnohých ľudí najmä teraz, pred blížiacimi sa Vianocami. 

Od 3. decembra mohli sledovatelia streamovacej služby z Brazílie vidieť novú komédiu s názvom The First Temptation of Christ. Film bol označený ako vianočná špecialita, no hlavná pointa sa tvorcom, ktorí sú známi zabávači na YouTube, vymkla spod kontroly. Dejovú líniu komédie tvorí postava Ježiša Krista, ktorý je zobrazený ako homosexuál. Film má 46 minút a ak by ste čakali niečo ako chronológiu života Ježiša Krista od jeho narodenia až po ukrižovanie, čakali by ste márne. Film naznačuje, že Ježiš mal sexuálny vzťah so svojím priateľom Orlandom a obaja to museli tajiť pred svojou rodinou i blízkymi.   

Zabávači pobúrili kresťanov

Už po niekoľkých dňoch sa na internete objavila online petícia, ktorá žiada vyradiť pohoršujúcu komédiu z ponuky Netflixu. K najnovšiemu filmárskemu počinu s kresťanskou tematikou sa vyjadril aj syn brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara, Eduardo Bolsonaro.

„Nie som spokojný s interpretáciou Ježiša ako homosexuála,“ napísal na svojom účte na Twitteri.

Pridal aj kritiku pre tvorcov filmu a spýtal sa, či je vhodné útočiť na vieru, ktorú vyznáva približne 86 percent populácie. Petícia proti Netflixu naberá na obrátkach a v súčasnosti ju už podpísalo viac ako 1,5 milióna obyvateľov.  

View this post on Instagram

Muchas veces no logro entender cual es el afan y la mision oculta que tiene la industria del entretenimiento al querer profanar y ridiculizar el nombre de Jesus. Por años, la industria nos ha pedido a los Cristianos tolerancia y respeto hacia los homosexuales, las lesbianas, los liberales, los viciosos, etc! Sin embargo, a la hora de crear, estos productores de películas buscan llamar la atención ridiculizando nuestra fe. Creo que es tiempo de exigirles el mismo respeto y comprencion hacia nuestra creencia. Respeten nuestra fe! Apoyo firmemente la iniciativa de cancelar la cuenta de Netflix si ellos no remueven el especial de Navidad titulado “The first temptation of Christ” • • • #thefirsttemptationofchrist #stopnetflix #respetamicreencia #respetamife @netflix @netflixlat @portadosfundos

A post shared by Max Acosta (@soymaxacosta) on

Čo si myslíte o tvorbe mladých filmárov? Je podľa vás výber témy na slobodnej vôli tvorcov, alebo sa aj oni musia riadiť podľa istých pravidiel? Dajte nám vedieť, či podľa vás zabávači urobili chybu alebo nie.

Zdroj: Unilad.co.uk

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií