fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nelegálne pohrebisko: V rómskej osade pri Trebišove deti upaľujú psov

Máte tip? napíšte nám mailom

Psy sú pre mnohých z nás citovou záležitosťou a ak už si nejakého zadovážime, staráme sa oňho s láskou a patričnou zodpovednosťou. To sa však nedá povedať o správaní členov rómskej osady pri Trebišove, ktoré tieto zvieratá doslova väznia a týrajú. Vrásku na čele nám môže urobiť i fakt, že sú to najmä deti, ktoré psy neváhajú utýrať k smrti.

Dusenie či upaľovanie

Utýrať pes sa dá rôznymi spôsobmi, avšak deti z rómskej osady pri Trebišove si vybrali tie z najkrutejších. Reportérka z televízie Markíza, Kristína Kövešová si všimla i kovové drôty na labkách mŕtvych, upálených psov, čo značí jasné týranie, nie len usmrtenie psa. Telá mŕtvych psov sa našli v naozaj dezolátnom stave, niektoré mali zlomeniny či polámané väzy. Čo deti k týmto ohavným činom viedla nedostatočná výchova alebo deficit ľudskosti sa môžeme už len hádať, dôležitá je však prevencia, aby sa podobným činom v budúcnosti vedelo zabrániť. Podľa dostupných zdrojov nebolo v tejto osade doteraz zaznamenané žiadne nahlásenie týranie psov. Dôkaz, že deti upaľujú psov je aj vo videu. Upozorňujeme, že zábery vo videu nie sú vhodné pre maloleté osoby, ani pre citlivé povahy.

Nelegálne pohrebisko

Popri nepríjemnom prechádzaní sa po osade našla reportérka i niekoľko voľne pohodených mŕtvych tiel, na čo obyvateľ osady reagoval, že mŕtvy pes asi len spí. Po reakcii neodbytnej reportérky, ktorá si stála za názorom, že pes je mŕtvy, sa obyvateľ neštítil s ľahkosťou priznať, že ho zabili deti. O probléme vie aj vedenie mesta Trebišov.

“V blízkosti rómskej osady bolo nájdených 12 uhynutých zvierat. Všetky pozostatky boli v pokročilom štádiu rozkladu, a preto nebolo možné určiť čas ani príčinu smrti.” povedala hovorkyňa Mestského úradu v Trebišove Martina Mištaničová.

Čo si myslíte o tom, že deti upaľujú psov? Aké riešenie by ste navrhovali?

Zdroj: Markíza.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií