Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nenechajte si ujsť tie najkrajšie fotografie prírody za rok 2019

Londýnske prírodovedné múzeum udeľuje pravidelne titul „Najkrajšia fotografia prírody“. Inak tomu nebolo ani tento rok. Pozrite sa spolu s nami na tie najkrajšie fotografie prírody a zvierat, ktoré boli tento rok ocenené. 

„Fotografia divočiny“ je titul, ktorý už niekoľko rokov udeľuje Londýnske prírodovedné múzeum. Množstvo profesionálnych aj amatérskych fotografov sa zúčastňuje tejto súťaže s cieľom zviditeľniť nie len svoju tvorbu, ale aj poukázať na krásy našej planéty. Porota tento rok vybrala 19 najkrajších záberov, ktoré zachytávajú jedinečné okamihy v najvzdialenejších kútoch sveta.

Od antilop v púšti na konci Číny, cez armádu úhorov skrývajúcich sa na Filipínskom morskom dne, až po Yellowstonský národný park či pavúka, ktorý sa snaží predstierať, že je mravec v lese západného Bengálska. Vďaka týmto záberom sa ocitáme kdekoľvek. Na súši, pod morom, aj vo vzduchu.

Tento himalájsky svišť, sa práve prebudil z hibernácie v prírodnej rezervácii Qilian v Číne. Neskrýva svoje prekvapenie pred tibetskou líškou, ktorá ho napadla pri hľadaní potravy pre tri mláďatá. Yongqing Bao bol schopný vyfotografovať presný okamih útoku, odhodlanie líšky, jej tesáky a hrôzu v očiach hlodavca.

Najkrajšie fotografie prírody

 

Najkrajšie fotografie prírody
Zdroj: @Yongqing Bao – Grand Prix 2019
Najkrajšie fotografie prírody
© Shangzhen Fan

Shangzhen Fan zachytil stádo tibetských antilop prechádzajúcich cez zasneženú púšť Kumukuli. Tieto antilopy žijú vo vysokej nadmorskej výške, a to iba na náhornej plošine oblasti Qinghai. Čínsky fotograf už roky podniká dlhé a náročné cesty po tejto izolovanej oblasti, aby ich pozoroval.

© Cruz Erdmann

Uprostred nočného potápania so svojím otcom v Indonézii, zachytil mladý fotograf Cruz Erdmann úžasný záber chobotnice ešte pred tým, ako stihla zmiznúť na morskom dne.

Najkrajšie fotografie prírody
© David Doubilet

Na Filipínach sa počas potápania podarilo Davidovi Doubiletovi spozorovať  kolóniu úhorov. Avšak skôr, než ich stihol odfotiť, zmizli v norách. Rozhodol sa preto nainštalovať svoje vybavenie do okolia a vzdialiť sa od nich čo najďalej. Presne 4 dni David čakal, aby urobil tento dokonalý záber, s ktorým vyhral jeden z titulov o najkrajšie fotografie prírody.

Odhaľte najkrajšie fotografie prírody - klocher.sk
© Audun Rikardsen

Zachytenie tohto momentu trvalo Audunovi Rikardsenovi 3 roky. Zlatý orol sa chystá pristáť na vetve nad nórskym fjordom.

najkrajšie fotografie prírody
© Riccardo Marchegiani

Na dovolenke v Etiópii zachytil mladý talentovaný fotograf túto opicu spolu so svojím mláďaťom. Vďaka tomuto záberu vyhral v kategórií 15 – 17 rokov. Snímka patrí jednoznačne medzi najkrajšie fotografie prírody.

Pozrite si kompletnú galériu najkrajších fotografií prírody a zvierat za rok 2019

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií