fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Dva obrovské tulene si požičali loď a užívali si to

Máte tip? napíšte nám mailom

Predstavte si, že sa idete poprechádzať a zrazu zbadáte zvláštne, majestátne teleso na loďke neďaleko. Keď sa priblížite, tak zistíte, že telesá sú vlastne dve. A keď sa ešte viac priblížite, tak zistíte, že sú to dva gigantické tulene, ktoré sa rozhodli okupovať niečiu loď. Čo urobíte ako prvé? Je to jasné – vytiahnete telefón a začnete všetko nahrávať, aby sa so svojím zážitkom mohli podeliť s internetom. 

Majiteľ lode je neznámy

Dva obrovské tulene na svoj telefón zachytil Joshua Phillips, ktorý doteraz nevie, komu čln patrí a či ho niekto využíval. Ako však môžete aj na videu vidieť, tulene ho takmer potopili. Dospelý jedinec tuleňa môže dorásť až do dĺžky 3,25 metra a vážiť 450 kilogramov.

View this post on Instagram

Boats and…. #sealions

A post shared by Joshua Phillips (@fishingjosh) on

Poblíž bol i tretí tuleň

Keď sa video objavilo na internete, ozvali sa viacerí svedkovia tejto kurióznej udalosti, ktorí tvrdili, že sa k páru snažil dostať i tretí tuleň. Jeho snahu však kamoši hneď zatratili, nakoľko chceli pravdepodobne súkromie.

Zdroj: fishingjosh

Zaujímavosti o tuleňoch

Vedeli ste, že tuleň vydrží pod vodou až neuveriteľných 80 minút? Táto doba je dostatočne dlhá na to, aby niektoré vstupné priestory a praskliny stihli zamrznúť. To by znamenalo fatálne následky, tuleň by zostal uväznený pod ľadom a bez vzduchu. Aj preto má vlastný systém priebežnej kontroly otvorov v ľade. Svojimi zubami hryzie ľad a znemožňuje tak opätovnému zamŕzaniu. V priechode sa dokonca zámerne pohybuje tak, aby narušil zamŕzajúcu vodu, no najvýraznejším pomocníkom zostávajú zuby. Celé skupinky, ale aj jednotlivci, si dávajú pozor a priebežne kontrolujú svoje priechody.

Nie každý tuleň je rovnaký

Plutvy majú zakončené pazúrmi, ktoré nie každý druh tuleňov má. Tieto používajú pazúry pri vystupovaní z vody na klzký ľad. Ponoria sa do hĺbky neuveriteľných 600 metrov a stále si držia výborné orientačné zmysly.

Prečítajte si tiež:

VIDEO: Zachránená veverička Jill nemôže spať bez svojho medvedíka

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií