fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dokumentárny fenomén Tiger King. Čo na ňom ľudia vidia?

Chovateľ exotických zvierat, kandidát na prezidenta, odsúdený vrah. Zoznámte sa s Joeom Exoticom, ktorý si vyslúžil prezývku Tiger King.

Máte tip? napíšte nám mailom

Seriál Tiger King o podnikateľovi, zabávačovi a usvedčenom zločincovi láme na Netflixe rekordy. Dokumet odkrýva špinavý biznis, ktorého obeťou sú divé šelmy, ktoré by mali žiť v divočine a nemali by sa tlačiť v malých klietkach. Seriál zároveň hovorí veľa o samotnej Amerike. Počas prvých desiatich dní od zverejnenia si ho pozrelo 34,3 milióna ľudí po celom svete. To vystrelilo tento dokument medzi najúspešnejšie filmy na Netflixe.

Absurdné, a pritom pravdivé

6-dielny dokumentárny seriál zachytáva prostredie biznisu s veľkými mačkami. V jednotlivých epizódach nám predstavuje bizarné postavičky, ktoré obchodujú so zvieratami, točia veľké peniaze a žijú svoj americký sen. Hneď v úvode nám tvorcovia predkladajú tézu, že ľudia, ktorí chovajú divoké šelmy, nie sú normálni. Seriál tézu opakovane dokazuje. Samotný Joe Exotic je asi najväčší exot z celého osadenstva. Miluje divé šelmy, vlastní ZOO, v ktorej ich chová, množí mláďatá a následne nelegálne predáva. Je homosexuál, má dvoch mladých manželov a arzenál zbraní, ktoré si chodí každý týždeň dopĺňať do legálneho obchodu so zbraňami.

Šialenstvo na internete

Okolo seriálu sa rozpútala doslova mánia. Na internete sa šíri výzva, v ktorej sa máte prezliecť za Joea Exotica. Ľudia zverejňujú na sociálnych sieťach fotky, na ktorých majú briadku a účes u nás známy ako „vpredu biznis, vzadu párty“.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Záhadné miesta na Slovensku #3 Hrozí vám na pohorí Tribeč zmiznutie?

Tiger King dostal za svoje zločiny 22 rokov basy. Uznali ho vinným za plánovanie úkladnej vraždy svojej sokyne Carole Baskin a za nepovolenú eutanáziu zvierat. Silnejú však hlasy, ktoré žiadajú, aby mu prezident Trump udelil milosť. Ľudia sú presvedčení, že zločiny na Joea našili jeho partneri. Donald Trump milosť údajne zvažuje. Na stranu Joea Exotica sa postavila aj známa raperka Cardi B. Naopak, mnohé celebrity sa od Joea Exotica dištancujú. Napríklad známy basketbalista Shaquille O’Neal priamo v seriáli povedal, že si od Joea kúpil dvoch tigrov. Po odvysielaní show to však poprel.

Čo s tým má Britney Spears?

Novinári objavili aj ďalšie prepojenie sveta divých šeliem so svetom showbiznisu. Počas odovzdávania cien VMA predviedla svoje vystúpenie slávna speváčka Britney Spears. Okrem nej bol na pódiu aj živý tiger v klietke a s ním aj jeho majiteľ Doc Antle. Doc je jednou z vedľajších postáv seriálu, podobne ako Joe vlastní zoologickú záhradu. Seriál naznačuje, že jeho zamestnanci sa chovajú ako členovia sekty a Doc je ich vodca.

Prečítajte si tiež:
Tajomstvo Stonehenge opäť ožíva: Už vieme, na čo slúžili 4000 rokov staré kamene

Samotný Joe Exotic si momentálne užíva svoj čas na výslní, radosť mu ničí len to, že je vo väzení. V médiách sa objavila správa, že si želá, aby ho v prípadnom celovečernom filme stvárnil Brad Pitt alebo David Spade. Obzvlášť Brad Pitt, jeden z najväčších fešákov Hollywoodu, by bol veľmi rozporuplnou voľbou.

Videli ste už tento seriál? Máte pocit, že si Tiger King zaslúži slobodu?

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Netflix Metro Wikipedia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií