fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: V Líbyi padali ľadové krúpy veľké ako päsť

Hlavným mesto Líbye sa prehnalo mimoriadne silné krupobitie, ktoré do krajiny prinieslo ľadové krúpy nečakaných rozmerov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Včera sa hlavným mestom Líbye, Tripolisom, a okolitými oblasťami na severe krajiny prehnala silná búrka, ktorá so sebou priniesla aj extrémne krupobitie.

Ľadové krúpy dosahovali veľkosť päste, v priemere od 10 až do 20 cm.

Podľa svedkov bol počas krupobitia veľmi veľký hluk, dokonca niektorí ho pripísali k rachotu ohňostroja. Krupobitie zasiahlo hlavné mesto Tripolis, kde krúpy najviac poškodili zaparkované autá.

Nápor ľadových krúp veľkých rozmerov nezvládli čelné sklá na autách či výklady na obchodoch a pod. Krúpy poškodili aj stromy, kríky a všetku vegetáciu v záhradách rodinných domov.

Krupobitie zasiahlo aj prístav. Líbyjský úrad pre prístav a prepravu potvrdil, že búrka spôsobila škody v prístave Tripolis, vrátane prevrátenia niekoľkých kontajnerov. 

Počas búrky došlo k mnohým materiálnym škodám, a dokonca aj k viacerým, bližšie nešpecifikovaným zraneniam obyvateľov. K smrteľnému úrazu, našťastie, počas krupobitia nedošlo. 

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií