Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, akého predchodcu mal Facebook?

Určite všetci poznáte Marka Zuckerberga ,zakladeľa populárnej sociálnej siete Facebook. Táto sociálna sieť  má 1,44 miliard aktívnych užívateľov mesačne. No ,čo už vie menej ľudí, je fakt že Facebook mal svojho predchodcu.

Jedného dňa ,keď sa náš mladý génius nudil a bol trošku podgurážený , sa rozhodol  dokázať svojej bývalej, že nie je najkrajšia na škole. Vďaka tomuto vznikol 28.októbra 2003 Facemash. Hlavná idea Facemashu spočívala v porovnávaní fotiek ľudí. Boli vám predstavené dve fotky a vy ste mohli hlasovať kto je krajší. Všetko toto by bolo v poriadku, keby sa Mark Zuckerberg nenabúral do databázy svojej školy a nelegálne by nestiahol fotky všetkých študentov. Tento prvotný nápad Marka bol niektorými kritikmi odsudzovaní, ale každopádne v dobe svojho fungovania sa rozpínal rýchlejšie ako Facebook. Možno aj preto ,lebo každý z nás chce vedieť kto je ten najkrajší.

facebook - facemash

Roku 2010 sa Facemash  predal za 30 201 dolárov neznámenu šťastlivcovi. Či už bol, Facemash dobrý alebo zlý nápad, dostal Marka pred súd. Na jeho šťastie vyviazol  z toho celkom dobre a poučil sa. Na základe svojich predošlých skúseností s Facemashom vytvoril Facebook. Facebook mu nielenže prinesol veľký úspech ale aj z neho spravil bohatého a vplyvného muža.

Zdroj: dublindigital.ie

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií