Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete čo s vami urobí plechovka Coca-Coly v priebehu 60 minút?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako reaguje vaše telo, keď vypijete plechovku svojho najobľúbenejšieho perlivého nápoja? Nová štúdia ukázala, ako telo reaguje po dobe 60 minút na plechovku Coca-Coly.

Plechovka Coca-Coly v priebehu 60-tich minút

Prvých 10 minút: Vaše telo dostane 100% odporúčanej dennej dávky cukru. Normálne by ste zvracali z obrovskej sladkosti, ale kyselina fosforečná znižuje chuť sladkosti, preto to necháte v sebe.

Po 20-tich minútach: Hladina cukru v krvi je vysoká, to má za následok výbuch inzulínu. Vaša pečeň na to reaguje tak, že ukladá cukor do zásoby, jednoducho povedané.

Po 40-tich minútach: Absorpcia kofeínu je dokončená. Krvný tlak stúpa, ako odpoveď na skládku cukru vo vašej pečeni. Adenozinové receptory v mozgu teraz blokujú ospalosť. Takže ste konečne nabudení.

Po 45-tich minútach: Vaše telo teraz produkuje dopamín a tým stimuluje centrá slasti vášho mozgu. Je to fyzicky rovnaké, ako keby ste mali v sebe heroín.

Po 60-tich minútach: Kyselina fosforečná viaže na seba vápnik, horčík a zinok v spodnej časti čriev, tým dochádza k zvýšeniu metabolizmu. Vylučovanie vápnika je spôsobené vysokými dávkami cukru a umelých sladidiel.

Po viac ako 60-tich minútach: Močopudné vlastnosti kofeínu začínajú zaberať. Jednoducho musíte ísť na WC.

Po viac ako 70-tich minútach: Práve vám dochádza cukor v tele. Následky toho môžu byť také, že sa stanete podráždeným alebo dokonca aj ospalým.

V Coca-Cole je nielen vysoký obsah fruktózy a kukuričného sirupu ale aj vysoký obsah rafinovanej soli a kofeínu. Pravidelná konzumácia týchto nezdravých látok, môže viesť k vysokému krvnému tlaku, srdcovým chorobám, cukrovke a k obezite.

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií