fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo víne je viac než len pravda! Najnovšie výskumy potvrdili, že pomáha chudnúť a zlepšuje spánok

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak nechceš držať diéty a chceš dobre spať, červené víno je pre teba správnou voľbou…

Pokiaľ chceš schudnúť bez námahy a držania diét, stačí, ak budeš mať doma vždy pred spaním červené víno. Práve to totiž pomáha pri chudnutí, pričom celá táto “diéta” spočíva iba v tom, že stále večer pred tým, ako zalezieš do postele, vypiješ dva poháre vína a zvyšok sa už udeje sám. Treba však pripomenúť, že takáto pomoc v zhadzovaní kíl sa omnoho viac na tvojom zdraví podpíše ak predsa len do svojho života zapojíš viac pohybu a cvičenia.

Podľa výskumu Washingtonskej a Harvardskej univerzity pomáhajú dva poháre červeného vína pred spaním nielen pri chudnutí, ale aj znižujú riziko vzniku obezity až o 70 percent. To spôsobujú látky polyfenolom a resveratrol. Resveratrol je prírodným antioxidantom a polyfenoly zvyšujú oxidáciu tukov v potrave. Okrem toho premieňajú biely cukor na hnedý, ktorý dokáže organizmus lepšie a jednoduchšie spracovať. Tiež pomáhajú udržiavať telo v rovnováhe, zabraňuje obezite a taktiež metabolickej dysfunkcii.  Pravidelné konzumovanie vína je tiež dobré z dôvodu, že znižuje výskyt kardiovaskulárnych ochorení a pomáha aj v boji proti stresu.

Prečítajte si tiež:
Prajeme vám krásny piatok! Dnes je Medzinárodný deň piva, choďte s kamošmi "na jedno" a oslávte to

Netreba však zabúdať, že všetkého veľa škodí a inak to nie je ani v tomto prípade. Tiež si treba pamätať fakt, že častá konzumácia alkoholu vedie k návyku a teda alkoholizmu.

 

 

Zdroj: Body and Soul

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií