fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vláda schválila poskytnutie pomoci Taliansku v hodnote 250.000 eur

Slovensko poskytne humanitárnu pomoc Taliansku v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

V utorok to odsúhlasila vláda SR s tým, že Ministerstvo financií (MF) SR má na tento účel vyčleniť sumu 250.000 eur.

,,Považujem to naozaj za odpoveď krajine, ktorá sa nachádza v obrovskej núdzi, celý taliansky národ prechádza obrovskou traumou a považujem za prirodzené, že sa pokúsime v rámci možností, ktoré máme, pomôcť,” povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS).

Pomôcť sa môže poskytnúť vyslaním zdravotníckeho personálu

Pomôcť sa môže poskytnúť vyslaním zdravotníckeho personálu, poskytnutím, prípadne zapožičaním zdravotníckeho materiálu a ochranných prostriedkov či umiestnením pacientov v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku s voľnými kapacitami. ,,Všetky uvedené možnosti budú dôkladne zvážené na základe aktuálnych požiadaviek Talianska, ale aj reálnych možností a potrieb SR,” uviedol rezort diplomacie.

Za realizáciu humanitárnej pomoci budú zodpovedné Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR, Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR a doprava pri realizácií humanitárnej pomoci bude zabezpečená prostredníctvom Leteckého útvaru Ministerstva vnútra (MV) SR.

Taliansko má nakazených 160-tisíc ľudí

K pondelku (13. 4.) bolo podľa rezortu diplomacie potvrdených 160.000 nakazených, z čoho ochoreniu COVID-19 už podľahlo viac ako 20.000 osôb. ,,Najviac zasiahnutý je sever krajiny, v regióne Lombardsko bolo zaznamenaných viac ako 60.000 prípadov nákazy,” uviedlo MZVaEZ SR. Dodalo, že Taliansko nedokáže čeliť kríze bez veľkých strát na ľudských životoch a v krajine naďalej zomiera denne 600 až 800 osôb.

Prečítajte si tiež:
Najviac prípadov COVID-19 dnes pribudlo v týchto mestách

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií