fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Veľkej Británii prebehla operácia Interflex, výcvik tam absolvovalo 5-tisíc ukrajinských vojakov (foto)

Do operácie Interflex sa zapojili inštruktori z Kanady, Holandska, Nového Zélandu, Ukrajiny a taktiež Spojeného kráľovstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.9.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer päťtisíc ukrajinských vojakov absolvovalo výcvik v Spojenom kráľovstve. Na Facebooku o tom informoval generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Do operácie Interflex sa zapojili inštruktori z Kanady, Holandska, Nového Zélandu, Ukrajiny a taktiež Spojeného kráľovstva. Ukrajinskí vojaci získali základné vedomosti, zručnosti a schopnosti v taktickej medicíne, ženijnej, požiarnej, psychologickej a taktickej príprave vrátane vedenia útočných a obranných akcií v urbanizovanom území.

„Operácia Interflex je jedným z príkladov medzinárodnej podpory našej krajine a presvedčivým dôkazom toho, že Ukrajina nie je v boji proti ruskej agresii sama,“ uviedol generálny štáb.

Viac k témam: operácia Interflex, rusko-ukrajinský konflikt, Výcvik vojakov
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Británii prebehla operácia Interflex, výcvik tam absolvovalo 5-tisíc ukrajinských vojakov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií