fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vodca Rusmi anektovaného Krymu obvinil Ukrajincov, že útočia na vrtné plošiny v Čiernom mori

Rusko sa zmocnilo dvoch ukrajinských vrtných plošín, Petro Godovanec a Ukrajina, v marci 2014, keď anektovalo Krym.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.6.2022 (Webnoviny.sk) – Vodca Ruskom anektovaného ukrajinského regiónu Krym Sergej Aksenov obvinil ukrajinské sily, že sa zameriavajú na vrtné plošiny v Čiernom mori. Informuje o tom spravodajský web CNN.

„Dnes o 8:00 ráno nepriateľ zaútočil na naše vrtné plošiny Čornomorneftegaz. Som v kontakte s kolegami z ministerstva obrany Ruskej federácie a FSB. Pracujeme na záchrane ľudí,“ napísal Aksenov v pondelok na Telegrame.

Ukrajinci správy nekomentovali

Podľa Aksenova bolo po raketovom útoku zachránených päť ľudí, z ktorých traja boli zranení. Naďalej podľa neho pokračuje pátranie a záchrana zvyšných pracovníkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Televízia CNN sa v súvislosti s ruským tvrdením obrátila na veliteľstvo ukrajinských síl na juhu krajiny, ktoré však správy odmietlo komentovať.

Plošiny slúžia aj na prieskum

Rusko sa zmocnilo dvoch ukrajinských vrtných plošín, Petro Godovanec a Ukrajina, v marci 2014, keď Moskva anektovala polostrov Krym.

Plošiny slúžia nielen na vŕtanie, ale aj na prieskum a v roku 2015 ich Rusi presunuli do plynového poľa Halicynske, ktoré leží 130 kilometrov od ukrajinského mesta Odesa.

Prečítajte si tiež:
Orbán svoju rétoriku nezmení, naďalej bude robiť Putinovi lokaja a napĺňať rolu užitočného idiota

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vodca Rusmi anektovaného Krymu obvinil Ukrajincov, že útočia na vrtné plošiny v Čiernom mori © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií