fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov uviedol, že obrat vo vojne nastane v auguste a Ukrajina obnoví výkon svojej moci na všetkých svojich teritóriách.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.5.2022 (Webnoviny.sk) – Obrat v ruskej vojne na Ukrajine nastane podľa šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyryla Budanova v polovici augusta a do záveru roka sa pravdepodobne skončí. V rozhovore pre televíziu Sky News generálmajor Budanov povedal, že „bod zlomu bude v druhej polovici augusta” a „väčšina aktívnych bojových akcií sa skončí do záveru roka”.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Výsledkom bude to, že obnovíme výkon ukrajinskej moci na všetkých našich teritóriách, ktoré sme stratili, vrátane Donbasu a Krymu,” dodal. Informuje o tom portál bbc.com.

Budanov konštatoval, že prehra Ruska vo vojne povedie k puču proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ktorý je podľa šéfa ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby už v pohybe. Zároveň dodal, že Putin je vo „veľmi zlom psychickom a fyzickom stave a je veľmi chorý”. Podľa BBC však tieto tvrdenia nie sú podložené.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Biely dom navrhuje predaj majetku ruských oligarchov, výťažok má ísť na nápravu škôd na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií