fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚ

Očakáva sa, že EK na budúci týždeň zverejní svoje hodnotenie žiadosti Ukrajiny o udelenie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ.

Máte tip? napíšte nám mailom

11.6.2022 (Webnoviny.sk) – Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová oznámila, že je v Kyjeve, aby sa stretla s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Na mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že „vyhodnotia spoločnú prácu potrebnú pre rekonštrukciu a pokrok Ukrajiny na jej európskej ceste”.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Očakáva sa, že EK na budúci týždeň zverejní svoje hodnotenie žiadosti Ukrajiny o udelenie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ, čo je prvým krokom na dlhej ceste k členstvu.

Von der Leyenová je od začiatku ruskej invázie už druhýkrát na návšteve Ukrajiny. Zároveň bola jednou z prvých európskych lídrov, ktorí Ukrajinu počas vojny navštívili.

🇺🇦 Good to be back in Kyiv.
With President @ZelenskyyUa I will take stock of the joint work needed for reconstruction and of the progress made by Ukraine on its European path.

Європа з вами! pic.twitter.com/JqtXvgamkV

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) June 11, 2022

Viac k témam: členstvo v Európskej úniii, Návšteva, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Von der Leyenová dorazila do Kyjeva, horúcou témou rozhovorov bude pokrok Ukrajiny na jej ceste stať sa členom EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kollár by za vydanie Fica na väzobné stíhanie hlasoval, keby ho našli s puškou nad mŕtvolou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií