fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka ide do finále: Kedy rozhodnú o obžalobe?

Máte tip? napíšte nám mailom

Špecializovaný trestný súd vytýčil termín verejného predbežného prejednania obžaloby vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Začne sa 19. decembra. 

21. február 2018. Tento deň sa zapísal do čiernej kroniky ako deň, keď bol zavraždený investigatívny novinár kvôli svojej práci. Nie na Malte, nie v Rusku, nie v Izraeli. Po prvýkrát v histórii Slovenska sa takáto vražda novinára dotkla priamo nás. Aby toho nebolo málo, zavraždená bola aj jeho snúbenica, Martina.

Vražda Jána Kuciaka

V súčasnosti sú v prípade vraždy obvinení piati ľudia, vrátane Mariana Kočnera, ktorý pritom sedí za mrežami za úplne iný trestný čin. Ako objednávatelia sú obvinení jeho dlhoročná pravá ruka a priateľka Alena Zsuzsová, bývalý vojak Miroslav Marček a bývalý policajt Tomáš Szabó či podnikateľ Zoltán Andruskó.

Prokurátor podal obžalobu ešte v októbri a týka sa šiestich skutkov vrátane dvoch úkladných vrážd. Všetci obžalovaní sú vo väzbe. Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh, medzi nimi aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Zoltán Andruskó, ktorý mal byť sprostredkovateľom vraždy a spolupracuje s políciou, uzavrel dohodu o vine a treste.  

Prečítajte si tiež:
Naša planéta má za sebou druhú najteplejšiu zimu v histórii

https://www.instagram.com/p/B4eYol5HlrS/

Kočnerova Threema

Ak by sa vás niekto len pred pár mesiacmi spýtal, kto je najvplyvnejší človek na Slovensku, určite by vám ani len na um nezišlo meno Mariana Kočnera. Polícii sa však podarilo dešifrovať komunikáciu v jeho Threeme vďaka ktorej sa začali odhaľovať dôkazy.

 O Jánovi Kuciakovi si Kočner písal aj so svojou “volavkou” Alenou Zsuzsovou, ktorá už sedí vo väzbe: 

Kočner„Vyhlásia ho za svätého :)“
Zsuzsová: „Bude patrónom novinárov.“
Kočner„Kua. To je dobrý nápad. Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka – patróna novinárov. Kto bude lepší patrón ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube.“  (Zdroj: Denník N)

Po takmer dvoch rokoch od vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa už o pár týždňov rozhodne o obžalobe. Zaujíma vás, ako to dopadne? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: ta3.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií