Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka ide do finále: Kedy rozhodnú o obžalobe?

Špecializovaný trestný súd vytýčil termín verejného predbežného prejednania obžaloby vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Začne sa 19. decembra. 

Pokračovanie pod reklamou

21. február 2018. Tento deň sa zapísal do čiernej kroniky ako deň, keď bol zavraždený investigatívny novinár kvôli svojej práci. Nie na Malte, nie v Rusku, nie v Izraeli. Po prvýkrát v histórii Slovenska sa takáto vražda novinára dotkla priamo nás. Aby toho nebolo málo, zavraždená bola aj jeho snúbenica, Martina.

Vražda Jána Kuciaka

V súčasnosti sú v prípade vraždy obvinení piati ľudia, vrátane Mariana Kočnera, ktorý pritom sedí za mrežami za úplne iný trestný čin. Ako objednávatelia sú obvinení jeho dlhoročná pravá ruka a priateľka Alena Zsuzsová, bývalý vojak Miroslav Marček a bývalý policajt Tomáš Szabó či podnikateľ Zoltán Andruskó.

Prokurátor podal obžalobu ešte v októbri a týka sa šiestich skutkov vrátane dvoch úkladných vrážd. Všetci obžalovaní sú vo väzbe. Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh, medzi nimi aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Zoltán Andruskó, ktorý mal byť sprostredkovateľom vraždy a spolupracuje s políciou, uzavrel dohodu o vine a treste.  

View this post on Instagram

💭 🙏 Peter Tóth zaistil pre mafiána Mariana Kočnera sledovacie komanda, ktoré na mňa okrem iného zistilo, že po smrti môjho brata v roku 2016 som za psychicky zosypal a dal som si upokojujúci liek. Marian Kočner to neskôr využil, aby cez hlavnespravy.sk spochybnil môj úsudok o kauze Technopol Servis. Marian Kočner na hlavnom pojednávaní v pondelok 4. novembra 2019 vytiahol na Petra Tótha informáciu, že navštevuje psychiatra a využíva to, aby spochybnil Tóthov úsudok a dôveryhodnosť jeho výpovede. . . Niekoho môže napadnúť, či teraz necítim nejaké zadosťučinenie, že sa to celé proti nemu obrátilo. Nie, pri počúvaní týchto sračiek na adresu Tótha je mi rovnako nepríjemne ako keď ich vytiahol Kočner na mňa. Nie len kvôli mne alebo Tóthovi. Ale preto, že ten Kočner v oboch prípadoch využíva iba zadubenosť veľkej časti spoločnosti o duševnom zdraví. . Duševné zdravie v tejto krajine je tabu, nerozpráva sa o ňom a keď niekto povie, že má depresiu, tak je vysmiaty. To, že niekto chodí za psychiatrom, okamžite neznamená, že nie je jasnozrivý a dôveryhodný. Ak duševné zdravie prestaneme stigmatizovať, mafiáni ako Kočner nebudú mať šancu využívať takéto informácie na kompromitáciu, pretože v uvedomelej spoločnosti na nich nič kompromitujúce nie je. . Foto: TASR/Michal Svítok #journalist #journalistlife #kocner #newspaper #mentalhealth #mentalhealthday #press #zdravie #dusevnezdravie

A post shared by Adam Valček (@adamvalcek) on

Kočnerova Threema

Ak by sa vás niekto len pred pár mesiacmi spýtal, kto je najvplyvnejší človek na Slovensku, určite by vám ani len na um nezišlo meno Mariana Kočnera. Polícii sa však podarilo dešifrovať komunikáciu v jeho Threeme vďaka ktorej sa začali odhaľovať dôkazy.

 O Jánovi Kuciakovi si Kočner písal aj so svojou “volavkou” Alenou Zsuzsovou, ktorá už sedí vo väzbe: 

Kočner„Vyhlásia ho za svätého :)“
Zsuzsová: „Bude patrónom novinárov.“
Kočner„Kua. To je dobrý nápad. Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka – patróna novinárov. Kto bude lepší patrón ako ten, čo má v sebe patrón? Fuj, aký som hnusný. Dal som si hneď aj po hube.“  (Zdroj: Denník N)

Pokračovanie pod reklamou

Po takmer dvoch rokoch od vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa už o pár týždňov rozhodne o obžalobe. Zaujíma vás, ako to dopadne? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: ta3.com

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií