fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Má Greta Thunberg dvojníčku? Internetom sa šíri historická fotografia aktivistky z roku 1898

Máte tip? napíšte nám mailom

Na internete sa objavila záhadná snímka z roku 1898. Historická fotografia ukazuje dvojníčku mladej aktivistky.

Na svete už zrejme neexistuje nikto, kto by nepoznal švédsku aktivistku Gretu Thunberg. Veď už aj malé deti ju vedia rozoznať na fotografii podľa dvoch vrkočov. Greta podporuje klimatický štrajk a pred niekoľkými týždňami dokonca verejne vystúpila na pôde OSN, kde obvinila najmocnejších politikov, že sa príliš málo angažujú v ekológii.

Historická fotografia a Greta

Mladá bojovníčka sa len nedávno stretla s hercom a filantropom Leonardom DiCapriom. Ani jemu nie je otázka, ako šetriť životné prostredie, ukradnutá. Založil niekoľko nadácií, ba dokonca sám daroval viac ako sto miliónov dolárov krajinám, ktoré trápia požiare a iné katastrofy. Počas stretnutia o Grete povedal, že je to líderka dnešnej doby, čím si na svoju stranu získal veľa priaznivcov.  

Tentokrát Greta nemusela nič povedať, ba dokonca sa ani nikde ukázať, aby nespôsobila rozruch. Na internete sa objavila záhadná fotografia mladého dievčaťa, ktoré sa podobá na najznámejšiu aktivistku všetkých čias.  

Fotografia je z roku 1898, a tak je viac než jasné, že sa na nej nenachádza Greta Thunberg. Kto je však záhadné dievča, ktoré mladej študentke akoby vypadlo z oka?

Na fotografii sa nachádza dievča, ktoré sa podobá na Gretu. Zdroj: news.arnet.com

Nevysvetliteľná náhoda

Historická fotografia pochádza z bane na ťažbu zlata na území Dominion Creek a zhotovená bola v roku 1898. Na snímke sa nachádzajú tri deti, pričom dievča vyzerá takmer na nerozoznanie s mladou aktivistkou Gretou Thunberg.  

Keď sa na internete objavila táto fotografia, našlo sa mnoho špekulantov, ktorí tvrdili, že ide o fotomontáž a určite nie je pravá. Fotografiu však zverejnila Washingtonská univerzita, ktorá zároveň potvrdila pravosť snímky. Odfotografoval ju fotograf Eric A Hegg. Po zverejnení fotografie si na svoje prišli aj mnohí konšpirátori. Vytvorili príbeh o tom, že Greta je cestovateľka v čase. 

Čo si myslíte o záhadnej fotografii vy? Myslíte si, že existujú ľudia, ktorí sa na seba na vlas podobajú aj napriek tomu, že žijú na opačnom konci sveta, ba dokonca sa narodia stovky rokov od smrti svojho dvojníka?

Zdroj: anonews.co 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií