fbpx
Vynovení Reportéri sa vracajú na televízne obrazovky. S novými ľuďmi a v pôvodnom vysielacom čase

Vynovení Reportéri sa vracajú na televízne obrazovky. S novými ľuďmi a v pôvodnom vysielacom čase

Ešte skôr, ako bolo pôvodne avizované, už 10. septembra 2018, sa na obrazovky RTVS vráti investigatívna relácia Reportéri.

“Ako sme viackrát zdôraznili, RTVS nikdy nezabúda na svoje verejnoprávne poslanie, a preto nerezignovala na investigatívu. Prinášame ju v dravšej a zrozumiteľnejšej podobe,” uviedol o reštarte Reportérov generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Relácia má nové logo, štúdio i grafiku. Závažné celospoločenské kauzy a dramatické príbehy bude rozkrývať posilnený tím“Okrem pôvodných členov Kataríny Začkovej, Lýdie Kokavcovej, Ivana Bradu, Juraja Mravca a Sone Gyarfášovej sa Reportéri rozrástli o ďalších členov – Mateja Gašparoviča i Laca Ďurkoviča,” informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. Investigatívnymi témami bude prispievať aj Lucia Virostková, ktorá bude spolu s Martinou Kubániovou reláciu moderovať.

Nový formát prinesie každý týždeň dve alebo jednu reportáž v závislosti od závažnosti tém. Za kauzami sa reportéri vyberú aj za hranice Slovenska“Pemiérová relácia Reportéri sa v pondelok 10. septembra bude venovať predátorským časopisom, ktoré si z vedy urobili výnosný biznis, a druhá reportáž sa pozrie na to, ako dokáže štát spravovať svoj majetok,”informovala Rusnáková.

Reportéri, od 10. septembra na Jednotke

Nové investigatívne reportáže, nové štúdio, nová moderátorská posila – REPORTÉRI sú späť! 🎥 Začíname v pondelok 10. septembra ➡️ o 22:25 na Jednotka, kedy sa v prvej premiérovej časti budeme venovať predátorským časopisom, ktoré si z vedy urobili výnosný biznis a v druhej reportáži sa pozrieme na to, ako dokáže štát spravovať svoj majetok.

Zveřejnil(a) RTVS dne Pátek 7. září 2018

Vedenie RTVS sa na začiatku roka rozhodlo dočasne stiahnuť reláciu Reportéri z programu.

Argumentovalo tým, že relácia sa vzďaľovala svojmu pôvodnému cieľu reflektovať na závažné celospoločenské kauzy a venovala sa skôr občianskej publicistike, čím sa dramaturgicky prekrývala s reláciou Občan za dverami. Rezník poukazoval i na zvýšený počet faktografických chýb v reláciách, a tým i oprávnených sťažností a podnetov. Dočasné zastavenie výroby relácie malo priniesť možnosť pripraviť nový, precíznejší formát. Rezník avizoval prvé diely novej relácie so spustením jesennej programovej štruktúry, ktorá sa začína od 15. septembra.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Sobotňajšia Noc Nádejí bude opäť pomáhať deťom. Podporte nádej detí aj vy!

Zdroj: http://www.teraz.sk/kultura/rtvs-v-pondelok-10-septembra-sa-na-obraz/347300-clanok.html

Foto: https://cloudia.hnonline.sk/r740x/dffa2bb7f7eb1e53533e4843b1c7d2b3.jpg

Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.