Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výzva k ľudskosti: Nenechajme ľudí trpieť a umierať pred naším prahom!

Neboli to teroristi, boli to ľudia, ktorí utekali pred vojnou…

„Pred naším prahom dnes umrelo 50 ľudí. Detí, žien a mužov. Neboli to teroristi, boli to ľudia, ktorí utekali pred vojnou. Zomreli v hrozných podmienkach, udusili sa v odstavenej dodávke na kraji diaľnice.
Neudialo sa to v Afrike, neudialo sa to v Stredomorí, stalo sa to pár kilometrov od Slovenska. Ak sme si mysleli, že utrpenie utečencov je niečo vzdialené, niečo, čo sa nás netýka, od dnes to už nemôžeme tvrdiť.
Dnešok ukázal, že utečenecká otázka nie je nejaký abstraktný politický problém. Je to otázka života a smrti konkrétnych ľudí. Žiadny slušný človek, ktorý na vlastné oči vidí niekoho umierať, nemôže ostať ľahostajný. Musí sa snažiť okamžite pomôcť.
Vyzývame vládu SR, aby ihneď podnikla kroky, ktoré pomôžu zmierniť bremeno krajín, ktoré sú najviac vystavené utečeneckej vlne a zmiernila utrpenie utečencov.
Stovky jednotlivcov a komunít dobrovoľne ponúklo pomoc. Práve títo ľudia môžu byť kostrou našej pomoci. Preto by vláda s nimi mala ihneď nadviazať komunikáciu a ponúknuť čo najväčšiu možnú podporu.
Vyzývame vládu, aby okamžite konala a pripravila akčný plán pomoci utečencom. Dokým nepripraví riešenia, ktoré budú tento problém riešiť z dlhodobého hľadiska, nech rieši aktuálnu situáciu a pomôže zabrániť hroziacej humanitárnej katastrofe. Nenechajme ľudí trpieť a umierať pred naším prahom! “ 

Takýto status zverejnila na Facebooku nová  stránka Výzva k ľudskosti, ktorá vznikla v týchto dňoch. Jej hlavným cieľom je pomôcť utečencom, ktorí umierajú pred očami celého sveta.

Pomáhajme

„Sme presvedčení, že práve  v tejto situácii musíme ukázať svoju ľudskú tvár, preto má Výzva k ľudskosti už aj svoju webovú stránku. Aj vy môžete k výzve pripojiť svoje meno a ukázať, že nie sme sami, ktorým záleží na ľudskom živote bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza. Veríme, že ľudskosť zvíťazí nad nenávisťou. “  Znejú slová iniciátorov kampane na pomoc imigrantom. 

K výzve sa pripojili aj známe osobnosti zo Slovenska, medzi ktorými sú napríklad  Martin „Pyco“ Rausch, Emília Vášáryová, Milan „Junior“ Zimnýkoval, Miro Jaroš, Tomáš Ulej, Zuzana Wienk a aj prezident SR Andrej Kiska.
Výzva

Zdroj : facebook.com/vyzvakludskosti ;  vyzvakludskosti.sk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií