fbpx
Za posledný rok zaniklo už 10 herných štúdií. Microsoft sa jedno chystá odkúpiť

Za posledný rok zaniklo už 10 herných štúdií. Microsoft sa jedno chystá odkúpiť

Štúdio tak môže po 15-tich rokoch stratiť svoju nezávislosť.

Technologický gigant Microsoft, pod ktorého spadá rad konzol značky Xbox, sa podľa vyjadrení trojice zdrojov z interného prostredia má v poslednom období pokúšať odkúpiť videoherné štúdio Obsidian Entertainment, špecializujúce sa na žáner RPG. V rozhovore pre portál Kotaku spomínajú, že to už nie je otázka či, ale kedy.

Ide o počin, ktorý sa dal očakávať, a to vzhľadom na nedávne obchody Microsoftu. Ten pod seba získal spoločnosti Ninja Theory (Hellblade, Devil May Cry či Enslaved: Odyssey to the West), Compulsion Games, Playground Games (Forza Horizon 4) a Undead Labs.

Kroky Obsidianu smerujúce k strate nezávislosti ale nutne nemusia znamenať zlé rozhodnutie. Za posledný rok ukončilo aktívnu činnosť 10 herných štúdií. Urobili tak pravdepodobne z dôvodov nízkej konkurencieschopnosti na trhu s oveľa fundovanejšími značkami ako sú Star Wars, Marvel, Batman, Battlefield, Call of Duty a mnohými inými.

Obsidian Entertainment bolo založené v roku 2003 a doteraz sa im najlepšie darilo v už spomenutom žánri role playing games. Z ich dielne vzišli tituly ako Star Wars: Knights of the Old Republic II, Fallout: New Vegas alebo Pillars of Eternity 2, považovaný za najúspešnejšiu crowdfundingovú hernú kampaň od roku 2015.

Zdroj: www.youtube.com

Svoj pôvodný finančný zámer sa mu vtedy podarilo naplniť na 400%. Pôvodný Pillars of Eternity z roku 2012 a jeho Kickstarter kampaň takpovediac zachránili Obsidianu kožu, pretože mu hrozilo, že svoje brány bude nútené zatvoriť.

Microsoft sa vyjadril, že v hernej oblasti by chcel posilniť najmä počítačový vývoj, a k tomu by im mohol vhodne poslúžiť práve takýto obchod so spoločnosťou pýšiacou sa plejádou vynikajúcich PC RPG hier. Obe firmy už majú spoločnú minulosť, ktorá sa neniesla práve v najlepšom duchu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Disney prekvapuje: Star Wars je späť v novej kreslenej podobe

V roku 2012 mali spolu vydať Xbox One exkluzivitu Stormlands, ktorú ale Microsoft zavrhol. Od roku 2014 má však Xbox divízia nové vedenie v osobe Phila Spencera, čo môže znamenať otvorené dvere novým možnostiam spolupráce.

Obe strany zatiaľ k celej záležitosti odmietli zaujať akékoľvek stanovisko.

Google+ Linkedin