fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Za údajný pokus o prevrat v Bielorusku odsúdili päť osôb, má ísť o vykonštruovanú provokáciu

Bieloruské úrady uväznili spomenuté kvinteto už vlani na jar a obvinili ho z prípravy údajného „štátneho prevratu“.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.9.2022 (Webnoviny.sk) – Päť osôb v Bielorusku odsúdili v prípade údajného „sprisahania s cieľom získať štátnu moc protiústavnými prostriedkami“. Ako referuje web euroradio.fm, traja obžalovaní dostali tresty odňatia slobody od desať do jedenásť rokov, ďalších dvoch odsúdili na dva a pol roka väzenia.

Bieloruské úrady uväznili spomenuté kvinteto už vlani na jar a obvinili ho z prípravy údajného „štátneho prevratu“. Miestni propagandisti tvrdia, že „sprisahanci“ boli dlhodobo sledovaní bieloruskými špeciálnymi službami. Právni zástupcovia odsúdených tvrdia, že celá záležitosť bola vykonštruovaná provokácia.

Právnik Jurij Zenkovič bol odsúdený na 11 rokov väzenia, literárny kritik a politológ Alexander Feduta a politik Grigorij Kostusev dostali desať rokov v prísne stráženej trestaneckej kolónii. Oľgu Golubovičovú a Denisa Kravčuka odsúdili na dva a pol roka.

Viac k témam: Nespravodlivo odsúdený, obvinenia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Za údajný pokus o prevrat v Bielorusku odsúdili päť osôb, má ísť o vykonštruovanú provokáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií