fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zákon o digitálnych službách ochráni aj neplnoleté osoby a deti, myslí si Štefanec

Zákon o digitálnych službách od Európskej únie má zabezpečiť prísnejšiu reguláciu online platforiem.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zákon o digitálnych službách, ktorý prijala Európska únia (EÚ) a má za úlohu zabezpečiť prísnejšiu reguláciu online platforiem, prináša podľa slovenského poslanca Európskeho parlamentu (EP) Ivana Štefanca (KDH/EPP) zmeny, ktoré budú mať vplyv aj na neplnoleté osoby.

Ochranu detí na internete potrebujeme posilniť vo všetkých aspektoch. Od rizík súvisiacich so sexuálnym zneužívaním, až po cielenú reklamu využívajúcu osobné údaje maloletých,“ skonštatoval europoslanec, ktorý dlhodobo upozorňuje na problematiku ochrany detí na internete a je zároveň digitálnym ambasádorom Ligy pre digitálny rast.

Vplyv na neplnoleté osoby bude podľa Štefanca možné pozorovať v dvoch rovinách. Prvou je, že na základe zákona o digitálnych službách bude možné efektívnejšie odhaľovať, vyšetrovať a postihovať páchateľov z online prostredia, ktorí sexuálne zneužívajú deti.

Druhou rovinou je, že tieto deti budú preventívne chránené. Europoslanec dodáva, že výhodou zákona je aj to, že platformám bude zakázaná prezentácia cielenej reklamy, ktorá využíva osobné údaje maloletých.

Viac k témam: Digitálne služby, Europoslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákon o digitálnych službách ochráni aj neplnoleté osoby a deti, myslí si Štefanec © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slovenské rodiny môžu získať 1000 eur každý deň. Stačí urobiť toto!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií