Žďazdie – Šťastie

Šťastie

Ľudia zvyknú vravievať že šťastie sa nedá kúpiť. Ja im na to vravím, že používajú zlú menu. Šťastie sa dá kúpiť ale nie za tie smiešne papieriky, ktoré nazývame peniazmi. To je len papier na ktorom sa otŕčajú tváre národných hrdinov. Nič viac nič menej. Šťastie si ale vyberá svoje platidlo. Záleží len na vás koľko mu toho platidla dáte. Úsilie sa cení asi najviac. Ak chcete byť šťastný tak by ste pre to mali aj niečo robiť a nie len smútiť nad tým že nie ste šťastný. Čiže v podstate meníte úsilie za šťastie. Háčik je v tom že to šťastie sa nedostaví hneď, čiže šťastie je vlastne vašim dlžníkom pretože si zoberie vaše úsilie a splatí vám to až neskôr. Doba splatenia sa odvíja od toho koľko úsilia ste tomu dali. Klasickou priamou úmerou zistíme že čím viac mu dáme tým rýchlejšie sa dostaví. Je to jednoduché. Ale nemyslite si že šťastie je kurva. Samozrejme šťastie je tiež len v našom štáte a tak aj pre neho platia úroky. Opäť platí čím viac úsilia tým väčšie úroky. Je to klasický výmenný obchod. Nič viac nič menej. Čiže ak vám nabudúce niekto povie že šťastie sa nedá kúpiť odpovedzte mu že len platí zlým platidlom.


No a čo spraviť ak to už šťastie predsa len dostanete do svojej moci? Držte sa ho dokedy môžete a je vám užitočné. Nehovorím teraz o šťastí, ktoré vám pomôže vyhrať lotériu alebo nebodaj budete vy ten jeden z milióna občanov ktorého si Willy Wonka zvolí do svojej fabriky na cukrovinky. To o čom vravím je pocit šťastia. Ako by som to definoval ? Raz som čítal že je to ako keď sa počúrate. Všetci to na vás vidia ale len vy cítite ten príjemný teplý prúdik močoviny ktorý vám pomaly obopína obe stehná a hreje vás ako ohníček vyskladaný z tých najdlhšie horiacich polienok. Je to skrátka veľmi dobrý pocit, ktorý sa odrazí vo vašich vzťahoch, práci, rape, spievaní, orchestre,pestovaní kaktusov a ovládnutí zeme (nič nie je horšie ako šťastný diktátor).

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  B-Joey v novom singli: Nepotrebuješ veľa, aby si bol šťastný

Takže ak nabudúce uvidíte niekde čo i len obrys toho fúzatého a vlasatého hipsterského šťastia tak zdvihnite ten svoj do myšky tvarovaný pahýľ, a zdrapte ho za pačesy hoďte ho do klietky zvanej srdce a držte si ho tam dokedy sa bude dať. Odporúča sa až do smrti ale vedľajšie efekty toho sú, že sa môžete usmievať na vlastnom pohrebe. Ak si myslíte že šťastie rastie na stromoch, mýlite sa. Ak si myslíte že šťastie chodí s bibliou po bytoch a chce sa s vami rozprávať o ich pánovi Štístkovi, mýlite sa. Ak si myslíte, že šťastie nájdete v bielom magickom prášku, ktorý sa začína na P a končí na IKO, mýlite sa. Ak si myslíte, že šťastie získate svojou dobrou náladou a obklopovaním sa dobrými ľuďmi, tak vás musím sklamať ale nemýlite sa. Takže zahoď VHS-ku s nahratou Dosamunde Rilcherovou a raduj sa z dobrých vecí v tvojom živote. Ak by si niekedy cítil, že ťa šťastie opúšťa choď na youtube zadaj tam Japanese Game Show a uvidíš, že aziati nie sú dobrí len na varenie ryže a opravu tvojich jablkovo ladeného mobilne-módneho doplnku ale aj na rozveselenie človeka. Myslím to vážne sprav to. TERAZ. OKAMŽITE. TAKOJ.

Fajn ak si si to pozrel tak môžeme pokračovať. Som rád, že si to dočítal až sem a ak ti to len trocha rozveselilo deň, alebo si dokonca kvôli tomuto toku myšlienok odložil polnočnú hoňbu/vagínomastenicu tak som rád. Ži a nechaj žiť. Buď šťastný a rob šťastnými tých, ktorí robia šťastným teba. A ak nie stále je tu čierny trh zo zbraňami. May the happiness and luck be with you, young reader.

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu