fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zemanová: Časy pred novembrom 1989 boli časmi strachu, neslobody i obmedzovania

V boji za slobodu a demokraciu zohrali podľa Branislava Gröhlinga významnú úlohu študenti.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.11.2022 (Webnoviny.sk) – Demokracia je krehká, treba ju strážiť a nezabudnúť, že cesta k nej nebola ľahká, tvrdí podpredseda strany Sloboda a solidarita (SaS) Branislav Gröhling. Pád totality podľa neho naštartovala odvaha študentov.

„V boji za slobodu a demokraciu zohrali významnú úlohu študenti, ktorí 16. novembra pochodovali v Bratislave s cieľom pomenovať najvypuklejšie problémy. Chýbala im najmä pravda vo výučbe filozofie, histórie, možnosť hovoriť pravdu, ale aj školská reforma. Aj napriek tomu, že vedeli, že im za ich konanie hrozí postih, boj za slobodu a demokraciu bol pre nich najvyššou hodnotou,” uviedol Gröhling. Strana SaS o tom informovala v tlačovej správe.

Poslankyňa parlamentu a predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová dodala, že časy pred novembrom 1989 boli časmi strachu, neslobody i obmedzovania. „Nemohli sme cestovať, nemohli sme slobodne prejavovať vlastný názor, politické postoje, za všetko hrozili sankcie. Žili sme ako v klietke pod neustálym dohľadom. Preto musí byť 17. november pre nás mementom, aby sme nič podobné už viac nedovolili. Aj dnes vidíme, ako sa nedemokratické sily a politici snažia opäť dostať k moci, nastoliť svoju pravdu, brať nám demokraciu, ohýbať pravdu a históriu,” vyjadrila sa Zemanová.

Prečítajte si tiež:
DATART má svoju predajňu už aj vo Zvolene!

Podľa nej je pre nich sloboda najvyššou hodnotou, ktorú ako spoločnosť a ľudstvo máme, a na základe toho aj konajú.

Viac k témam: 17. november, Nežná revolúcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zemanová: Časy pred novembrom 1989 boli časmi strachu, neslobody i obmedzovania © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií