fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zhúlení astronauti?! Možno už čoskoro, pretože marihuana by im mohla zachrániť život

Máte tip? napíšte nám mailom

Čoskoro možno budú astronauti lietať poriadne high …

Ivan Soltesz, Ph.D., je váženým americkým neurovedcom, ktorý sa zaoberá skúmaním predovšetkým príčinou a liečbou epileptických záchvatov u detí. Okrem toho je aj autorom knihy, ktorá hovorí o rizikách dlhodobých vesmírnych ciest a to najmä z pohľadu neurovedy.

Ľudstvo sa v najbližších rokoch chystá na vesmírne cesty a to na iné planéty. Dlhé cesty vesmírom sú však spojené s vysokým rizikom vystavenia vysokej dávke radiácie. Je to tým, že v otvorenom vesmíre sa nachádza veľké množstvo kladne nabitých protónov, ktoré môžu spôsobiť deštrukciu kľúčovej časti mozgu, konkrétne hipokampus. Táto spomínaná časť je veľmi potrebná, pretože ak nie je funkčná alebo funguje nesprávne, ak chce človek cestovať a v zdraví sa vrátiť späť a to sa týka cestovania nielen vesmírneho.

cannabis-1418332_960_720

Ukázalo sa však, že deštrukciu hipokampu možno odvrátiť a to veľmi jednoducho. Fajčením marihuany. Je to preto, že sa zistilo, že kozmická radiácia ničí mozog podobne ako Alzheimerova choroba a výskumy preukázali, že látky, ktoré obsahuje marihuana a tiež hašiš dokážu urýchľovať prirodzené regeneračné procesy v ľudskom mozgu. Preto je dosť pravdepodobné, že astronauti budú objavovať vesmír dosť zhúlení.

Prečítajte si tiež:
Pláž, promenáda aj prístav: Na Slovensku vzniká rekreačný komplex

Každopádne, fajčeniu marihuany sa vyvaruj. Na Slovensku je to kriminalizované a jej použitie má aj svoje nevýhody.

 

Zdroj: zoom.iprima.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií