fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Znižovanie trestov za ekonomické zločiny je podľa Remišovej snom každého zlodeja, strana Za ľudí takéto návrhy odmieta

Návrh novely Trestného zákona, ktorý by viedol k znižovaniu trestných sadzieb za ekonomické trestné činy predložil do parlamentu opozičný poslanec Tomáš Taraba.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Koaličná strana Za ľudí je zásadne proti znižovaniu trestných sadzieb za ekonomické trestné činy. Uviedla to po dnešnom rokovaní vlády šéfka strany a vicepremiérka Veronika Remišová. Podľa nej sú podobné návrhy snom každého zlodeja.

„Ekonomické trestné činy sú rovnako závažné ako akékoľvek iné trestné činy,” povedala s tým, že takéto skutky vysávajú mimoriadne cenné zdroje zo štátu. Tie potom podľa Remišovej chýbajú v školstve alebo v zdravotníctve.

Novelu predložil Taraba

To aby „megapodvodníci” dostali napríklad len podmienečný trest považuje vicepremiérka za neakceptovateľné.

„Pán generálny prokurátor a aj niektorí politici napriek celým politickým spektrom sú za to, aby sa sadzby znižovali, my sme zásadne proti tomu,” dodala Remišová.

Návrh novely Trestného zákona, ktorý by viedol k znižovaniu trestných sadzieb za ekonomické trestné činy predložil do parlamentu opozičný poslanec Tomáš Taraba.

Ministerstvo malo svoj návrh

Vlastnú novelu vypracovalo aj ministerstvo spravodlivosti ešte pod vedením bývalej ministerky Márie Kolíkovej.

Tá tiež obsahuje viacero bodov smerujúcich k zníženiu trestov, resp. k väčšiemu preferovaniu alternatívnych trestov a ďalších prvkov restoratívnej justície.

Prečítajte si tiež:
Exriaditeľ odboru NBS ide za podvod a úplatkárstvo v kauze Rapid Life do väzenia, rozsudok je právoplatný

Rezort však zdôrazňuje, že aj v prípade schválenia takýchto úprav budú trestné sadzby v slovenskom Trestnom zákone stále výrazne prísnejšie, ako je obvyklé v okolitých krajinách i ďalších štátoch Európskej únie.

Viac k témam: ekonomické trestné činy, trestné sadzby, Trestný zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Znižovanie trestov za ekonomické zločiny je podľa Remišovej snom každého zlodeja, strana Za ľudí takéto návrhy odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií