Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zvládli ste polročné (m)učenie? Odmeňte sa!

Týždeň, kedy sa celé Slovensko ponorilo do učenia

S príchodom 18. januára sa na väčšine škôl začalo žiakom pariť z hláv. Písali sa polročné testy takmer zo všetkých predmetov, a tak mnohým študentom učitelia a profesori kradli pokojný spánok. Plný rozvrh písomiek, hodiny strávené nad učebnicami a nekonečnými nezapamätateľnými poznámkami sa už stávajú minulosťou, a režim sa dostáva do normálu. Niektorých síce čaká monitor, prijímačky, maturita a podobné nepríjemné záležitosti, no okrem týchto exemplárov sa môžu ostatí tešiť, pretože najbližšie zažijú takýto besný týždeň až v júni, a dovtedy času dosť.

Pre tých, ktorí zvládli polrok a majú za sebou všetky testy, skúšky a ostatné metódy zlepšovania známok (či už úspešne alebo neúspešne… 🙂 ), máme niekoľko tipov na to, ako sa čo najrýchlejšie dostať do normálneho psychického stavu, zabudnúť na traumy z tohto týždňa a motivovať sa na druhý polrok.

učenie

  • Vezmite kamošov alebo rodičov a choďte sa najesť do reštaurácie. Zmena prostredia, oddych v príjemnom prostredí s dobrými ľuďmi by prospel každému. Obľúbená pizza či iné jedlo chutí úplne inak doma a v reštaurácii (hlavné je,že ho nemusíte variť vy 🙂 🙂 )

  • Nie je nič upokojujúcejšie a príjemnejšie, ako začítať sa do príbehu, prostredníctvom ktorého sa prenesiete do úplne inej reality. Šálka čaju, teplá deka, kniha v ruke. Čo viac si človek môže priať???

  • Nákupy zahoja skôr dievčenskú dušu. Síce matematiku nikto nemusí a nemá rád, no peniaze rád počíta každý. Nákupné centrum,výpredaje, nakupovanie v obľúbenom obchode či cez e-shopy. Hľadanie vhodného tovaru alebo prechádzka po meste a veľkých nákupných centrách je skvelé odreagovanie po náročnom týždni.

  • Fantastický film či rozprávka dokážu rýchlo zahnať stresujúce myšlienky a vtiahnuť vás do deja. Kinosála navodí inú atmosféru ako obývačka, a aspoň sa prejdete, vyvetráte hlavu a možno skombinujete kino s už spomínanými nákupmi :). Že máte na rozprávku už priveľa rokov, ale lákalo by vás pozrieť si nejakú? 🙂 🙂 Kašlite na to – veď vek je len číslo. 🙂

  • Hudba robí zázraky. Perfektne zvolená hudba dokáže človeka uvoľniť a zbaviť stresu. Pokiaľ nebudete môcť večer zaspať (možno práve kvôli stresu), skúste sa započúvať do svojej obľúbenej hudby. Zaručene pomôže!

  • DAJTE SI PAUZU S UČENÍM!!!  Po náročnom týždni je potrebné nabrať nové sily. Teraz tým nemyslím, aby ste sa prestali učiť a ku knihám sa vrátili až v polovici júna. Len treba zvoľniť tempo a vymedziť si ciele, na ktoré sa chcete/potrebujete sústrediť.Chill out

Foto:  pixabay.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií