fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

11-ročný šoféroval auto! Rodičia ho nedokázali odtrhnúť od GTA

Otcovia a matky často bojujú, aby ich deti netrávili hraním videohier príliš veľa času. Je však správne, aby 11-ročný šoféroval?

Máte tip? napíšte nám mailom

Niekedy je odmena efektívnejšia ako palica. A zdá sa, že istý pár rodičov z Veľkej Británie sa k tomuto mysleniu hlási. Povolili svojmu malému synovi riadiť automobil, aby nehral celý deň GTA. Ale aby 11-ročný šoféroval?

Polícia v meste Blackpool zastavila červený Vauxhall Astra (u nás Opel Astra) na parkovisku v centre mesta a objavila podivuhodného vodiča:

„Vodič auta mal 11 rokov. Áno, 11-ročný šoféroval auto… Člen rodiny bol už unavený tým, že dieťa hrávalo na Playstatione Grand Theft Auto celý deň. Tak ho poslal, aby trénoval skutočné šoférovanie na parkovisku v Blackpoole.“

Tak znel tweet Lancesterskej cestnej polície. Ako informuje televízia BBC, keďže išlo o dieťa, polícia nestanovila žiadny trest. Jeho otec, ktorý sa v čase zastavenia príslušníkmi policajnej hliadky nachádzal vedľa chlapca, si vyslúžil dopravný priestupok.

Podľa nedávneho prieskumu 86 % rodičov tvrdí, že ich deti hrajú počítačové hry nadmerne. Tri štvrtiny sa však domnievajú, že hranie má pozitívny vplyv.

Druhou diskutabilnou súčasťou tejto situácie je, že GTA 5 je podľa PEGI ratingu (Pan European Game Information) hra pre starších ako 18 rokov. Takže nie je to najvhodnejšia zábava pre jedenásťročných. Štúdie však ukazujú, že väčšina rodičov nevenuje pozornosť vekovému obmedzeniu herných titulov. To môže potvrdiť každý, kto hral multiplayer Call of Duty alebo GTA V.

Prečítajte si tiež:
V máji nás opäť čaká krásne nebeské divadlo: Meteorický roj Eta Aquaridy

Vo Veľkej Británii je možné požiadať o dočasný vodičský preukaz vo veku 15 rokov a deväť mesiacov. Zákonný vek vodiča je 17 rokov. Existujú určité výnimky, keď vodičom môže byť aj 16-ročný, keď sa môže učiť viesť vozidlo s kvalifikovaným inštruktorom na súkromnom pozemku. Že by zákon dovolil, aby 11-ročný šoféroval automobil legálne, však nie je ani zmienky.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BBC National Poll on Childrens Health Twitter
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií