fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 bizarných správ roku 2016 zo Slovenska

Máte tip? napíšte nám mailom

Rok 2016 sa úderom polnoci z 31. decembra na 1. januára definitívne skončil. Mnohí si poriadne vydýchli, pretože už len podľa televíznych a novinových správ bol uplynulý rok poriadne zlý a negatívny. Zomrelo v ňom preukázateľne omnoho viac známych osobností než v predošlých rokoch. Minulý rok však priniesol aj niekoľko neuveriteľných správ, pri ktorých sme nevedeli, či sa máme smiať alebo plakať. Klocher vám prináša päť skutočných správ, ktoré v roku 2016 ohúrili, ale aj pobavili Slovensko a svet.

Lietadlo “pristálo” na streche rodinného domu

Zdroj: aktualne.sk

Príbeh, ktorý len tak nevymyslíte. 2. apríla 2016 bol jasný a slnečný deň. Nad Nitrou ako obvykle prelietavali vetrone a bezmotorové lietadlá. V miestnej časti Zobor došlo k bizarnej nehode. Vo vzduchu narazili do seba práve dve bezmotorové lietadlá. Jedno z nich sa zrútilo na rodinný dom a doslova preborilo škridlovú strechu. Druhý účastník nehody so svojím strojom bezpečne pristál na letisku v neďalekých Janíkovciach. Rodina, ktorá bývala v dome práve obedovala. Pilot z Čiech sa stihol katapultovať. Dom bol poistený aj proti pádu lietadla.

Zlodeja dobehla karma. Zomrel pri dopravnej nehode

Zdroj: cas.sk

18. novembra 2016 vo večerných hodinách sa stala pri Nitre tragédia. Na rýchlostnej ceste R1 zomrel 50-ročný muž z okresu Banská Bystrica. Nešťastie sa stalo pri Pohraniciach v smere na Banskú Bystricu. 50-ročný Miroslav vystúpil z horiaceho auta Opel Vectra, ktoré predtým odstavil pri krajnici. Požiar spôsobila náhla technická porucha na motore. Požiar auta spôsobil, že v blízkom okolí auta a muža sa šíril biely dym. Doňho vošlo ďalšie prichádzajúce vozdilo Opel Astra, ktoré šoféroval podľa denníka Sme 29-ročný vodič z Novej Bane. Nič netušiaci vodič Miroslava zrazil. Miroslav zraneniam na mieste podľahol. Neskôr taktiež denník Sme zverejnil informáciu, že mŕtvy Miroslav bol súčasťou lúpežnej trojice, ktorá niekoľko dní pred udalosťou na R1 násilím vnikla na pozemok rodinného domu v Mojmírovciach. Trojica bola zamaskovaná kuklami a s krikom prepadla 74-ročného muža, ktorý bol práve na chodbe. Muži hľadali peniaze, prehľadali celý dom a starému pánovi zobrali 30 eur z vrecka košele.

Prečítajte si tiež:
Čo sa naozaj stane s naším telom po smrti?

Novým majiteľom domu Mojsejovcov sa stal “Versače”

Zdroj: Plus 7 dní

Bizarný príbeh známej košickej podnikateľky Nory Mojsejovej pripomína zamotanú mexickú telenovelu. Po úspešných televíznych reality šou sa Nora dostala do problémov so súdmi. Kvôli obvineniam z daňových podvodov prebiehali súdne pojednávania aj o sumu 853-tísc eur, o ktoré sa s Mojsejovou súdil nitriansky podnikateľ František Kabrheľ, známy ako “Versače”. V roku 2005 sa spriatelil s Norou Mojsejovou počas nakrúcania reality šou Mojsejovci v priestoroch domu kontroverzných manželov. Neskôr sa počas súdnych konaní z nich stali nepriatelia na život a na smrť. Jeden na druhom nenechali nitku suchú a v médiách sa častovali veľmi expresívnymi výrazmi. Pred nehnuteľnosťami oboch nepriateľov niekoľkokrát explodovali nastražené výbušné zariadenia Na záver roku 2016 sa však opäť všetko zmenilo. Od 20. decembra je novým majiteľom kedysi honosnej vily práve “Versače”. Ten ju plánuje podľa denníka Plus jeden deň zrekonštruovať a zveľadiť.

Kauza “fekálny fantóm”

Zdroj: Plus 7 dní

Asi najznámejším bizarným prípadom roka 2016 je kauza údajného fekálneho fantóma. Celá Bratislava sa bála nechutných útokov neznámeho muža, ktoré svoje obete sledoval za tmy na autobusových zastávkach alebo opustených miestach po celom hlavnom meste. Po chytení prvého podozrivého, 24-ročného Martina, ktorý na ženy údajne útočil na sklonku roka 2015, si Bratislavčanky vydýchli. No koncom januára sa všetko začalo odznova po reportáži v Televíznych novinách TV Markíza o nových útokoch. Na konci marca sa polícii podarilo chytiť aj druhého výkalového maniaka. Bol ním celebritný 24-ročný fitnestréner Dušan z Bratislavy, ktorý kedysi tvoril pár so známou muzikálovou speváčkou Katarínou Hasprovou.

Prečítajte si tiež:
Viac ako 200 malých dizajnérov navrhlo svoje vysnívané hračky, aby sa jedna z nich mohla dostať do celého sveta

Zomrela Martinka z Turca

Zdroj: cas.sk

Bola najbizarnejšou postavičkou slovenského televízneho priestoru. Martina Zuzaniaková známa ako Martinka či Kleopatra z Turca odštartovala svoju bizarnú televíznu kariéru účinkovaním v prvej sérii zoznamovacej reality šou Farmár hľadá ženu na pozemku farmára Mariána. Divákov okamžite pritiahla svojím írečitým slovníkom. TV Joj jej krátkodobú hviezdu využila na maximum. Vznikli kontroverzné televízne špeciály o jej živote, Vianociach a varení. Jojke priniesla historický rekord sledovanosti a stala aj hviezdou bulváru. Účinkovala aj v ďalšej reality šou Extrémne rodiny, kde navštívila postihnutého Tonka a jeho rodinu. Neskôr sa medializovali jej problémy s alkoholom, kvôli ktorým prišla o deti a taktiež bulvárne weby sledovali jej škandalóznu svadbu. So svojím zákonitým manželom prežila posledné roky svojho života v chladnej maringotke. Za svoj spôsob života sa vôbec nehanbila, chýbali jej len jej vlastné deti. V auguste 2016 desať dní ležala v kóme v ilavskej nemocnici na následky ťažkej cirhózy pečene. Zomrela 11. augusta 2016.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií