fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 jedál, ktoré by nutriční špecialisti nikdy nezjedli

Máte tip? napíšte nám mailom

Odborník zdravej výživy Helen Bond tvrdí, že nielen sladkosti a koláče sú nezdravé. Keď si predstavíme nezdravé jedlo, mnohým sa vybaví miska plná čipsov alebo nie menej obľúbená tlačenka. Napriek tomu, že polievka či smoothie sa javí ako zdravé jedlo, nemusí tomu vždy tak byť. Helen Bond tvrdí opak.

Polievky, ktoré poznáme ako tzv. VIFON-ky alebo rýchlovky, obsahujú enormne veľa soli, čo vedie k zvýšenému krvnému tlaku a iným srdcovo-cievnym problémom. Taktiež popcorn, ktorý si môžete dochutiť maslom alebo cukrom, zvyšuje to však kalórie! Čítajte a Mr. Bond prezradí, ktoré jedlá by ste mali konzumovať čo najmenej!

Raňajkové sendviče na americký spôsob

Samotná slanina či vajíčko nemusia byť v sendvičoch na zahodenie. Problém je inde a síce v spracovávaných surovinách, ktoré sa do sendvičov pridávajú. Obsahujú veľa tuku a telu málo prospešných látok. Ide napríklad o takú bielu žemľu či mäso, ktoré sa v sendvičoch nachádza. Nedávna štúdia ukázala, že tí, ktorí jedia toto „sendvičové“ mäso vo veľkom (približne 160 gramov a viac denne), majú o 44 percent väčšiu pravdepodobnosť, že zomrú skôr.

Prečítajte si tiež:
Bude iPhone 8 z nerezovej ocele?

Sterilizovaná polievka

Polievky… áno, reč bude o vyššie spomínaných VIFON-kách. Ako sme už hovorili, že polievky tohto druhu obsahujú veľa soli, mýliť sa nebudeme. Je to pravda ako je pravda aj to, že obsahujú niekedy až 6 gramov soli. Na porovnanie – priemerný človek skonzumuje zhruba 7,2 g soli denne.

jedlo

Smoothies

Smoothies sú často označované ako zdravé a telu prospešné jedlo, príp. drink. Pokiaľ si to vezmeš z nutričnej stránky, nie je tomu úplne tak. Cukor z ovocia, ktoré takto spracuješ pridá celému drinku mnoho jednoduchých cukrov. Pokiaľ chceš vykonať menšie zlo, určite si smoothie urob sám doma. Tie v obchodoch sú sladené rôznymi sirupmi, cukrami a v neposlednom rade je v nich mnoho konzervačných látok.

Popcorn

Popcorn ako je v obchodoch často označovaný ako nízko-kalorický snack. Opäť tomu tak nie je. Povedzme si úprimne, kto si naň rád nepridá maslo alebo nejaký ten cukor. A tu sa už dostávame k tomu, že opäť skončíme na vysokých kalorických hodnotách. Popcorn sám o sebe nie je nezdravý. Pozor, však, na to, čo si naň pridáš.

Prečítajte si tiež:
Skutočný príbeh na neuverenie: "Mama sa jedného dňa zbalila a odišla," vraví Veronika

Sladené nápoje

Toto je kategória sama o sebe. Niektorí ľudia často „machrujú“, ako pijú čaj či kávu bez cukru. Áno, možno k ním patríš aj ty. Lenže, treba sa pozerať aj z druhej strany. Zober si len také letné kúpalisko, kde vypiješ pol litra coca-coly. Vedel si, že ak vypiješ 330 ml pohár coly, je to presne to isté, ako keby zješ sedem lyžičiek cukru????

Autor: Patrik Kopinec
Foto: en.wikipedia.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií