fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Abramoviča začínajú dobiehať sankcie, žiada známych o pôžičku

Abramovičov majetok sa odhaduje na 5,5 miliardy libier.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na ruského oligarchu Romana Abramoviča, zdá sa, začínajú doliehať sankcie uložené z dôvodu invázie Ruska na Ukrajinu. Ako referuje web denníka Marca s odvolaním sa na britský The Sun, Abramovič sa obracia na bohatých priateľov v nádeji, že mu budú môcť požičať peniaze.

Abramovičov majetok sa odhaduje na 5,5 miliardy libier. Podľa The Sun má týždenné náklady vo výške 600-tisíc libier, z ktorých musí platiť svojich zamestnancov, no pod vplyvom sankcií už nemá prístup k žiadnym peniazom. Požiadal preto viacero známych o pôžičky vo výške asi milión libier. Údajne sa zatiaľ nenašiel nikto, kto by bol ochotný mu požičať.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Abramovič vehementne poprel, že by mal blízko k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, hoci toto tvrdenie potom „podkopala“ skutočnosť, že bol súčasťou ukrajinsko-ruských mierových rozhovorov v tureckom Istanbule.

(1 EUR = 0,83473 GBP)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pôžička, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Abramoviča začínajú dobiehať sankcie, žiada známych o pôžičku © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko reorganizovalo velenie na Ukrajine, na čele invázie je teraz generál so skúsenosťami zo Sýrie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií