Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecké útulky zakázali adopciu psov počas Vianoc

Pes je na celý život, neslúži len ako vianočný darček. Práve preto sa nemecké útulky rozhodli pre radikálne riešenie. 

Nemecké útulky prišli s dočasným zákazom, ktorý sa týka nových adopcií počas Vianoc. Je to spôsob, ako predísť akýmkoľvek plánom na to, aby zvieratá slúžili ako vianočný darček.

Desiatky útulkov oznámili potenciálnym majiteľom, že zvieratá nebude možné adoptovať počas najkrajších sviatkov v roku.

Za tento zákaz sa postavil aj berlínsky útulok, ktorý je najväčším v Európe. Pracovníci útulkov predpokladajú, že zákaz zníži počet vrátenia nežiaducich zvierat do útulkov.

adopcia psov počas vianoc
Psy sú živé bytosti s citmi. Nemali by sa z nich stať vianočné darčeky. Zdroj: pexels.com

V útulku v nemeckom meste Brémy sa po 18. decembri nedostane k adopcii žiadne z 500 zvierat. Regionálne spravodajské jednotky podávajú správy o mnohých útulkoch po celom Nemecku, ktoré sa k zákazu pripojili. Podľa aktivistov problém spočíva v tom, že domáce zvieratá sú na poslednú chvíľu kupované impulzívne.

„Rozhodnutie o adopcii sa nesmie brať na ľahkú váhu. Celá rodina musí súhlasiť s adopciou domáceho zvieraťa,“ tvrdí Claudia Hämmerling z Berlínskej asociácie na ochranu zvierat.

Väčšina útulkov bude aj naďalej sprístupnená pre návštevy, avšak adopcia bude možná až v januári. Slúži to na to, aby ľudia, ktorí zvažujú adopciu, mali čas na zváženie.

adopcia psov počas vianoc
Útulky po celom Nemecku zakázali adopciu počas vianočných sviatkov. Zdroj: pexels.com

Nie všetci s úplným zákazom súhlasia

Pre niektorých ľudí je sviatočné obdobie plné pokoja a môže byť vhodnou príležitosťou na privedenie zvieraťa domov. Počas sviatkov väčšina ľudí trávi čas doma, a preto má zviera väčšiu tendenciu stráviť čas so svojou adoptívnou rodinou, takže si na nich dokáže skôr zvyknúť.

Dogs Trust – asociácia a zároveň aj autori slávneho výroku o tom, že pes neslúži len ako vianočný darček, robí každoročnú reklamu na upozornenie práve tejto problematiky.

„Vianočný darček nie je pes ako pes nie je vianočný darček,“ takto znie slogan od charitatívnej organizácie, ktorý reprezentuje tohtoročnú reklamu.

Zdroj: bbc.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií