fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aké nás čaká počasie v novembri? Toto sú prvé predpovede

Aké počasie nás čaká v predposledný mesiac v roku? Prinášame vám prvé predpovede.

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa prvých vyhliadok na tento mesiac to vyzerá na teplotne nadpriemerné počasie. Počas novembra budú v Európe výraznejšie dominovať najmä systémy vysokého atmosférického tlaku.

November by mal byť teplotne normálny až nadnormálny, než je dlhodobý priemer. Vychádza to aj z dlhodobej predpovede na základe odchýlok teploty vzduchu pre naše územie.

Na Slovensku, tak ako aj v celej Európe, ide o kladné odchýlky voči klimatickému normálu pre toto obdobie. Tento normál má, samozrejme, s postupujúcim časom stále nižšie hodnoty, preto nemožno čakať žiadne dlhotrvajúce teploty na rovnakej dennej úrovni.

S pribúdajúcimi dňami bude na Slovensku chladnejšie, avšak oproti priemerným hodnotám na daný mesiac môže byť o niečo teplejšie. Počas novembra sa objavia na Slovensku aj studenšie epizódy, ktoré by však nemali byť natoľko výrazné podľa aktuálnych predpovedí.

Zrážok bude na dané ročné obdobie dostatok a mali by sa vyskytovať priebežne. Presné rozloženie zrážok na takúto dlhú dobu dopredu ešte nie je možné s určitosťou predpovedať.

V prvej a druhej dekáde novembra to vyzerá na stabilnejšie počasie s postupným klesaním denných teplôt. Náhle vpády studeného vzduchu budú tento mesiac menej výrazné.

Prečítajte si tiež:
V nedeľu hrozia extrémne búrky. Môžu padať 8 cm krúpy
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií