fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ani britská kráľovná nemá všetko dovolené! Toto je 14 absurdných pravidiel, ktoré nemôže zmeniť

Máte tip? napíšte nám mailom

Ani kráľovská rodina nemá všetko dovolené, ale aj ona musí dodržiavať pravidlá kráľovskej etikety. V zozname sa však objavujú samé absurdné pravidlá. Veď posúďte sami.

1. Musia udržiavať minimálne 6 havranov na paláci Tower of London. Legenda totiž vraví, že ak by ich boli na pevnosti menej, kráľovstvo by padlo.

2. Nemôžu sa ich dotýkať ľudia, ktorí nemajú kráľovský pôvod. Toto pravidlo je však častokrát porušované obyčajnými ľuďmi, ktorí sa s nimi chcú odfotiť či len tak dotknúť.

3. Nemôžu voliť, pretože by svojím hlasom a podporou jedného z kandidátov mohli ovplyvniť verejnú mienku ľudí.

4. Nemôžu zastávať politickú funkciu, aby nemohli ani v čo najmenšej miere ovplyvniť mienku.

5. Nemôžu hrať spoločenskú hru Monopoly a to od roku 2008. Nariadil to princ Andrew a dôvodom je to, že hra je príliš nemorálna.

6. Nemôžu jesť morské plody. Pre toto pravidlo sa rozhodla kráľovská rodina z dôvodu obáv pred otravou. Je však pravdou, že princ Charles to porušuje a rád si pochutnáva na ustriciach.

Prečítajte si tiež:
BEDCHILL: Vecička, ktorá by nemala chýbať vo vašej spálni

7. Musia informovať o zasadacom poriadku na podujatiach či iných procesiách. Je presne stanovené, v akom poradí budú vstupovať do miestnosti a samozrejme v popredí je kráľovná.

8. Nemôžu byť rímsko-katolíckeho vierovyznania, ale musia zastávať anglikánstvo, teda náboženstvo anglickej štátnej cirkvi nazývané ako Anglikánska cirkev.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Ani kráľovská rodina nemá všetko dovolené, ale aj ona musí dodržiavať pravidlá kráľovskej etikety. V zozname sa však objavujú samé absurdné pravidlá. Veď posúďte sami.

9. Ich oblečenie nesmie vysielať nejaké správy, ale ich štýl musí byť sofistikovaný a elegantný.

10. Nemôžu na sebe nosiť srsť zvieraťa, kožušinu. Toto pravidlo bolo prehlásené v 12. storočí Edwardom III., avšak, v súčasnosti ho niektorí porušujú.

11. Musia milostivo prijať dary.

12. Bolo zaužívané, že kráľovská rodina spolu nemohla cestovať spoločne, aby v prípade vzbury či nečakaného napadnutia nebolo ublížené všetkým. V súčasnosti je však preprava bezpečnejšia a pohodlnejšia, a tak sa toto pravidlo už veľmi nedodržuje.

13. Bolo zaužívané, že kráľovská rodina spoločne trávila Vianoce. Tento zvyk však zlomila kráľovná Catherine, keď sa rozhodla stráviť Vianoce so svojou rodinou.

Prečítajte si tiež:
Hrbíš sa? Dáme ti rady, ako zlepšiť celkové držanie tela

14. Nikto nesmie dojedať potom, keď kráľovná doje. Takže pamätaj, že keď kráľovná zloží z rúk príbor, dojedol si aj ty.

Zdroj: brightside.me

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií