Ani britská kráľovná nemá všetko dovolené! Toto je 14 absurdných pravidiel, ktoré nemôže zmeniť

Ani britská kráľovná nemá všetko dovolené! Toto je 14 absurdných pravidiel, ktoré nemôže zmeniť

Ani kráľovská rodina nemá všetko dovolené, ale aj ona musí dodržiavať pravidlá kráľovskej etikety. V zozname sa však objavujú samé absurdné pravidlá. Veď posúďte sami.

1. Musia udržiavať minimálne 6 havranov na paláci Tower of London. Legenda totiž vraví, že ak by ich boli na pevnosti menej, kráľovstvo by padlo.


2. Nemôžu sa ich dotýkať ľudia, ktorí nemajú kráľovský pôvod. Toto pravidlo je však častokrát porušované obyčajnými ľuďmi, ktorí sa s nimi chcú odfotiť či len tak dotknúť.

3. Nemôžu voliť, pretože by svojím hlasom a podporou jedného z kandidátov mohli ovplyvniť verejnú mienku ľudí.

4. Nemôžu zastávať politickú funkciu, aby nemohli ani v čo najmenšej miere ovplyvniť mienku.

5. Nemôžu hrať spoločenskú hru Monopoly a to od roku 2008. Nariadil to princ Andrew a dôvodom je to, že hra je príliš nemorálna.

6. Nemôžu jesť morské plody. Pre toto pravidlo sa rozhodla kráľovská rodina z dôvodu obáv pred otravou. Je však pravdou, že princ Charles to porušuje a rád si pochutnáva na ustriciach.

7. Musia informovať o zasadacom poriadku na podujatiach či iných procesiách. Je presne stanovené, v akom poradí budú vstupovať do miestnosti a samozrejme v popredí je kráľovná.

8. Nemôžu byť rímsko-katolíckeho vierovyznania, ale musia zastávať anglikánstvo, teda náboženstvo anglickej štátnej cirkvi nazývané ako Anglikánska cirkev.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Študentku donútili odísť z vyučovania, pretože jej presvitali bradavky. Toto nasledovalo
Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*