fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bill Gates odchádza z Microsoftu! Čo bude robiť?

Po viac ako štyroch desaťročiach od založenia spoločnosti Microsoft prichádza v predsedníckej rade k otrasu. Zakladateľ Bill Gates odchádza.

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred 44 rokmi zakladal firmu spolu s Paulom Allenom. Do roku 2000 pôsobil ako generálny riaditeľ a do roku 2008 ako výkonný riaditeľ na plný úväzok. Po niekoľkých rokoch z funkcie odstúpil a dodnes bolo jeho oficiálnym zaradením – technický poradca a člen generálnej rady. Napriek tomu, že Bill Gates odchádza, súčasný generálny riaditeľ Satya Nadella ho požiadal, aby zostal vo funkcii čestného predsedu.

V oficiálnom vyhlásení o svojom odchode Bill Gates hovorí:

„Budem sa zameriavať na filantropické priority vrátane rozvoja globálneho zdravia, vzdelávania a mojej čoraz intenzívnejšej aktivity – riešenia zmeny klímy.“

Krok sa pravdepodobne prejaví ako nárast aktivity nadácie Bill and Melinda Gates Foundation, ktorá každý rok vynakladá miliardy dolárov z majetku rodiny Gates. Satya Nadella dodáva:

„Bolo mi nesmiernou cťou a privilégiom spolupracovať a učiť sa od Billa počas všetkých rokov. Bill odchádza, ale založil našu spoločnosť s vierou v demokratizačnú silu softvéru, s nadšením riešiť naliehavé problémy. Microsoft a svet sú preto lepšie… Som vďačný za jeho priateľstvo a teším sa, že budem spolu s ním pokračovať v realizácii našej misie. Tá umožní každému človeku a organizácii na planéte dosiahnuť viac.“

Úspešný zakladateľ Microsoftu a zároveň jeden z najbohatších ľudí na svete, Bill Gates, odchádza, ale vyjadril podobné očakávania od budúcnosti Microsoftu. Uviedol, že sa cíti oveľa optimistickejší ako kedykoľvek predtým. Podľa neho to jednoznačne súvisí s pokrokom, ktorý spoločnosť zaznamenáva a môže naďalej svetu prospieť.

Prečítajte si tiež:
Tiger v Newyorskej Zoo má pozitívny test na COVID-19

Uvidíme, či sa v blízkom období budú množiť zmienky o vykonanom dobre alebo mnohé kritické hlasy ako pred časom z Indie. Indická oblasť Khammam v Telangane sa stala svedkom stoviek ťažkých ochorení a piatich úmrtí mladých dievčat vo veku 9 – 15 rokov, ktorým boli podané vakcíny proti rakovine krčka maternice práve od filantropickej nadácie Bill Gatesa. Zdravotnícke autority z oblasti obvinili Gatesa, že mu nezáleží na imunizačnej stratégii, ale na naháňaní ziskov pre výrobcov vakcín. Každý má na to ale svoj názor.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Time CNBC Economic Times

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií