fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Blaha obvinil Hegerovu vládu, že mu vybavila zrušenie profilu na Facebooku. Ide o snahu sa ma zbaviť, vyhlásil

Poslanec zo Smeru dlhodobo šíril nenávisť a dezinformácie na sociálnej sieti, čo bolo dôvodom zablokovania jeho účtu na sociálnej sieti. 

Máte tip? napíšte nám mailom

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanec a podpredseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ľuboš Blaha sa ohradil voči dôvodom, prečo mu tento týždeň na sociálnej sieti Facebook odstránili jeho stránku. Tieto dôvody sú podľa poslanca nepravdivé. Blahova stránka mala vyše 170-tisíc sledovateľov.

Zablokovanie účtu mu vybavila vláda

„Ak by existovali regulárne verejné spôsoby opravných prostriedkov a odvolacích procesov, kde by som dostal možnosť obhájiť svoju pravdu, nezablokovali by ste ma. Takto ste len ako súkromná firma využili svoje represívne nástroje, aby ste sa na žiadosť slovenských vládnych politikov zbavili nepohodlného opozičného politika,“ napísal poslanec Blaha v otvorenom liste adresovanom sociálnej sieti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Smeru-SD Ján Mažgút.

Blaha mal šíriť nenávisť, pretože prirovnával amerických občanov k „psom“. Podľa politika ide o lživé obvinenie. „Keď som používal výraz ,americký mopslík’ či ,americký hafan’, vždy som ním označoval slovenských vládnych politikov, ktorí sa úslužne a servílne správajú k administratíve USA, či už je to prezidentka Čaputová, minister obrany Naď alebo minister zahraničia Korčok,“ uviedol Blaha.

Prečítajte si tiež:
Prokurátor: Kauza okolo Fica a Kaliňáka má politický rozmer, zatiaľ však platí prezumpcia neviny

Šírenie hoaxov o očkovaní

Za nezmysel označil, že mal šíriť nebezpečné dezinformácie o zdraví. „Moje názory na očkovanie proti covidu sú legitímne a vždy som sa opieral o význačných vedcov, či už nobelistu Montagniera alebo slovenského onkológa Dr. Lakotu. V tomto jedinom prípade ste ma však upozornili na konkrétne porušenie vašich pravidiel a odvtedy som na vašej sieti názory Luca Montagniera nešíril, čo len potvrdzuje, že som mal záujem o férovú spoluprácu a boli ste to naopak vy, kto mi neskôr nebol ochotný konkretizovať údajné porušenia vašich pravidiel,“ napísal podpredseda Smeru-SD.

Ohradil sa tiež voči tomu, že mal porušovať pravidlá o šikanovaní, lebo na partnera prezidentky Zuzany Čaputovej použil sarkastické označenie „konkubín”.

Politik prízvukoval, že prezidentka je politička a ako taká musí zniesť verejnú kritiku, rovnako ako jej partner, ktorý je mimovládny aktivista a novinár.

„Pravda je, že výraz ,konkubinát’ podľa slovníkovej definície znamená ,trvalé súžitie muža a ženy bez formálneho uzavretia manželstva’. Nie je na tom nič šikanózne ani pejoratívne. Je to len forma sarkazmu a expresívna politická kritika,“ uviedol okrem iného v otvorenom liste poslanec Blaha.

Prečítajte si tiež:
Členov americkej snemovne znepokojujú dezinformácie na Slovensku, Zuckerbergovi poslali list

Viac k témam: Dezinformácie, Šírenie nenávisti, Sociálna sieť
Zdroj: Webnoviny.sk – Blaha obvinil Hegerovu vládu, že mu vybavila zrušenie profilu na Facebooku. Ide o snahu sa ma zbaviť, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií