fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislavský magistrát obsadila ultra progresívna skupina, tvrdí Kusý. Sám primátor mesto nezmení, oponuje Vallo

Kusému sa nepáči, že Vallov tím na magistráte má jeden názor a pokiaľ má niekto iný, je to problém.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Magistrát nie je vojnová korisť. V diskusnej relácii týždenníka Plus 7 dní Karty na stôl to povedal kandidát na primátora Bratislavy, starosta Nového Mesta Rudolf Kusý (Sme rodina, Za ľudí, KDH, Dobrá voľba a Umiernení) svojmu oponentovi, súčasnému primátorovi Matúšovi Vallovi (Team Bratislava, SaS, PS).

„Nestalo sa, aby nejaká skupina, v tomto prípade ultra progresívna, obsadila magistrát a vytvorila systém, keď je primátor šéfom strany a viacerí pracovníci úradu sú členmi strany,” uviedol Kusý a dodal, že jemu a viacerým Bratislavčanom sa nepáči, že tento tím má jeden názor a pokiaľ má niekto iný, je to problém.

Súčasný primátor Matúš Vallo Kusému oponoval tým, že v komunálnej politike nie je dôležité politické presvedčenie, ale spoločné hodnoty a ľudia, ktorými sa obklopuje sú podľa neho rôznych politických názorov.

„Je dôležité, aby primátor spolupracoval so zastupiteľstvom a mal svoj tím, lebo len tak bude môcť presadzovať dôležité veci,” skonštatoval Vallo s tým, že dobrý primátor má za sebou ľudí.

„Ak si pán starosta Kusý myslí, že sám príde na mesto a zmení mesto, to je veľký omyl. Dobrý primátor má mať za sebou tím ľudí, ktorý verí jeho hodnotám a vízii pre to a musí mať aj politickú podporu,” dodal.

Prečítajte si tiež:
Zachovajme si aj v tejto vypätej situácii kultúru, okomentoval Korčok svojho prípadného nástupcu

Viac k témam: Bratislavský magistrát, Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský magistrát obsadila ultra progresívna skupina, tvrdí Kusý. Sám primátor mesto nezmení, oponuje Vallo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií