Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bratislavským rockerom Mofokiller sa podaril nevšedný úspech! Začalo to na facebooku!

Nestáva sa každý deň, že slovenskú kapelu osloví cez sociálnu sieť zahraničný režisér a natočí s ňou dva live videoklipy. Stalo sa to však kapele Mofokiller z Bratislavy.

 

Francúzsky režisér a zvukár Luc de La Selle cestuje po Európe a v rámci projektu EURO – PA, hľadá zaujímavých umelcov a kapely. Pri jeho ceste z baltických krajín na Slovensko, padla voľba na bratislavských rockerov Mofokiller, s ktorými natočil dve live videá.

 

Mofokiller vydali v máji 2015 svoj debutový album „ Väzby“. O mesiac neskôr predskakovali legendárnym Faith No More na ich bratislavskom koncerte.

„V čase, keď sa nám Luc ozval s návrhom spolupráce, sme pripravovali natáčanie videoklipu k druhému singlu. Prišiel som v noci z nášho koncertu, zrazu správa a v nej ponuka. Presne taká, akú sme potrebovali”, vysvetľuje bubeník Mario Marcinek. “Mne osobne sa splnil jeden z mojich cieľov, pretože máme dva live klipy k albumu, rovnako, ako to robia moji obľúbení Nine Inch Nails, Pearl Jam alebo Depeche Mode.”

Spevák Miro Beka dodáva, že Luc je veľký profík a spolupracovať s ním bol príjemný zážitok. “Ešte viac nás tešia výsledné videoklipy. Kašleme na divadielko a radšej ľuďom ukážeme, aká je kapela naozaj. Toto je Mofokiller, takto hráme, toto dostanete na našich koncertoch.“

V rámci projektu EURO-PA sú videoklipy zverejňované na Lucovom YouTube kanále. Pozrite si prvý z videoklipov slovenských Mofokiller – Kosti a prach.

 

Facebook Mofokiller: https://www.facebook.com/mofokiller

Debutový album „Väzby“: https://mofokiller.bandcamp.com/

Luc de La Selle web: https://lucdelaselle.wordpress.com/

Luc de La Selle YouTube channel: https://www.youtube.com/channel/UC5M_lzBQmULNZIshzjJ8N2w

 

 

Foto: Veronika Klimonová
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií