fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude SpaceX naďalej financovať satelitný internet na Ukrajine? „Do čerta s tým,“ uviedol svoj príspevok Elon Musk

SpaceX začala s poskytovaním terminálov siete Starlink Ukrajine na jar a stali sa dôležitou pomôckou ukrajinskej armády, keď iné siete vo vojne zničili Rusi.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – Miliardár Elon Musk v sobotu naznačil, že jeho spoločnosť SpaceX môže pokračovať vo financovaní satelitnej internetovej služby Starlink na Ukrajine.

Napísal to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, no podľa tónu a formulácie príspevku by to zo strany šéfa automobilky Tesla mohol byť aj sarkazmus.

Oficiálne požiadal ministerstvo obrany

Nie je jasné, či má SpaceX skutočne stanovené plány pre Starlink na Ukrajine, píše agentúra AP.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Do čerta s tým … aj keď Starlink stále stráca peniaze a iné spoločnosti dostávajú miliardy dolárov daňových poplatníkov, my budeme naďalej financovať ukrajinskú vládu zadarmo,“ napísal Musk v príspevku.

Americkí predstavitelia v piatok potvrdili, že Musk oficiálne požiadal americké ministerstvo obrany, aby prevzalo financovanie služby na Ukrajine.

Dodali asi dvadsaťtisíc terminálov

SpaceX začala s poskytovaním terminálov siete Starlink Ukrajine na jar a stali sa dôležitou pomôckou ukrajinskej armády, keď iné siete vo vojne zničili Rusi, a to nielen pri komunikácii. Ukrajina dostala zhruba 20-tisíc terminálov.

V piatok Musk na Twitteri napísal, že podpora komunikačných potrieb Ukrajiny stojí SpaceX 20 miliónov dolárov mesačne.

Prečítajte si tiež:
Ukrajinci začali protiofenzívu v Chersonskej oblasti, mohli sa dostať aj cez prvé ruské obranné línie

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Starlink Internet Services
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude SpaceX naďalej financovať satelitný internet na Ukrajine? „Do čerta s tým,“ uviedol svoj príspevok Elon Musk © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií