fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bujanovský železničný tunel museli dočasne odstaviť pre nahlásenú bombu, polícia pátra po páchateľovi

Policajti okamžite vykonali nevyhnutné opatrenia na zaistenie bezpečnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.10.2022 (Webnoviny.sk) – V sobotu 15. októbra krátko po 19:30 polícia na tiesňovej linke 158 prijala oznámenie, že v úseku medzi obcami Margecany a Malá Lodina v Košickom kraji, konkrétne v Bujanovskom tuneli, sa nachádza bomba a má vybuchnúť.

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, policajti okamžite vykonali nevyhnutné opatrenia na zaistenie bezpečnosti.

Výbušninu hľadal služobný pes

„Z oboch strán bol vchod do tunela monitorovaný hliadkami Policajného zboru. Na miesto bol vyslaný psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín a v tuneli sa vykonávala pyrotechnická prehliadka,” povedala Ivanová s tým, že vlaková doprava bola v tomto úseku na niekoľko hodín zastavená.

Obnovená bola krátko po 22:35, keď bola pyrotechnická prehliadka ukončená s negatívnym výsledkom.

Šírenie poplašnej správy

„Po ukončení nevyhnutných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy,” uviedla hovorkyňa.

Dodala, že polícia intenzívne pátra po volajúcom, ktorý túto skutočnosť oznámil a zbytočne tak zamestnal všetky záchranné zložky.

Prečítajte si tiež:
Vodič zišiel mimo cestu a narazil do betónového mostíka (foto)

Viac k témam: Bomba, Bujanovský tunel, Tunel
Zdroj: Webnoviny.sk – Bujanovský železničný tunel museli dočasne odstaviť pre nahlásenú bombu, polícia pátra po páchateľovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií