fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalá šéfka bratislavskej prokuratúry sa má pred súd postaviť vo februári, obžalovaná je zo zneužívania právomoci

Iveta K. čelí obžalobe pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.11.2022 (Webnoviny.sk) – Okresný súd Bratislava III vytýčil na 8. februára budúceho roka hlavné pojednávanie s bývalou šéfkou Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetou K. Tá čelí obžalobe pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Dôvodom má byť nevybavenie dvoch návrhov policajného vyšetrovateľa na podanie obžaloby po dobu ôsmich rokov. Iveta K. má od roku 2021 pozastavený výkon funkcie prokurátorky.

Ešte v roku 2019 odvolal vtedajší generálny prokurátor Jaromír Čižnár šéfku Krajskej prokuratúry v Bratislave Ivetu K. z funkcie. Podľa medializovaných informácii totiž osem rokov nepodala obžalobu na Lóranta K. za pokus o úverový podvod. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry navrhol Loránta K. a ďalších ešte v roku 2011 obžalovať, prokurátorka však vo veci nekonala. Lórant K. sa v médiách spomínal ako kamarát bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Spomínal sa napríklad v nahrávke o údajnom vydieraní Jaroslava Haščáka.

Viac k témam: Prokuratúra, Súdy, verejný činiteľ, zneužívanie právomoci
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalá šéfka bratislavskej prokuratúry sa má pred súd postaviť vo februári, obžalovaná je zo zneužívania právomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
O post primátora Trnavy zabojuje advokát Galbavý, získal podporu SaS a ďalších dvoch strán (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií