fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás tropické leto? Český meteorológ prišiel s prognózou

Český meteorológ Michal Žák predpovedá teplé až horúce leto v strednej Európe.

Máte tip? napíšte nám mailom

Meteorológ Michal Žák uvádza, že je veľký predpoklad na teplé až horúce leto. Pre počasie v strednej Európe je rozhodujúce to, ako vyzerá situácia v severnom Atlantiku, uvádza meteorológ.

Chladnejšie vody sa aktuálne nachádzajú hlavne v subpolárnych severných oblastiach, čo bolo spôsobené intenzívnou cyklonálnou činnosťou počas druhej polovice zimy. Podľa jeho slov silné búrky ochladili Atlantik, a to sa môže u nás prejaviť teplým až horúcim letom.

Súčasné sezónne predpovede s vysokou pravdepodobnosťou počítajú s teplotne nadpriemerným letom s priemernou odchýlkou ​​za jún až august okolo 1 °C.

Zdá, že toto teplejšie počasie so sebou hlavne v júli prinesie aj výrazne menej zrážok. S ohľadom na aktuálnu situáciu so suchom teda nejde zrovna o priaznivú prognózu, podotýka Žák.

Vyššie uvedené úvahy a prognózy nie sú stopercentné, ako to už u sezónnych predpovedí býva, upozorňuje meteorológ.

Šanca na teplé až horúce leto však je v strednej Európe pomerne veľká. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií