fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieri výdatný dážď a prudko sa ochladí

Začiatok týždňa priniesol na naše územie ďalšiu vlnu príjemného počasia s nadpriemerne vysokými teplotami. Tie však dlho nevydržia a už v stredu sa počasie na našom území opäť výraznejšie zmení. Čakajú nás zrážky a vlna ochladenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Začiatok októbra priniesol na naše územie nezvyčajne teplé počasie. Do našej oblasti sa dostáva mimoriadne teplý vzduch od juhu po zadnej strane rozsiahlej tlakovej výše so stredom nad Ruskom, vďaka čomu panujú na našom území nadpriemerne vysoké teploty.

Včera sa teplota na našom území šplhala až nad hranicu +25 °C, čo sú na súčasnú ročnú dobu teploty asi o 8 °C vyššie, ako je normálne a podobne teplo bude na našom území aj v utorok. V stredu však už dôjde k zmene a charakter počasia sa zmení.

Zmenu prinesie front s tlakovou nížou

Počasie v strednej Európe už v týchto chvíľach ovplyvňuje front. Ide o studený front, ktorý sa vlní a prináša tak výraznejšie zrážky. Na tomto studenom fronte sa tvorili aj búrky, ktoré včera zasiahli najmä pobrežie Francúzska a Talianska a priniesli viac ako 150 000 bleskov.

V oblasti Álp však v nadchádzajúcich hodinách dôjde k prehĺbeniu novej tlakovej níže, v dôsledku čoho čakajú alpskú oblasť ešte výraznejšie zrážky, ktoré čiastočne zasiahnu aj naše územie.

Na Slovensko príde výdatnejší lejak a ochladenie

Zmena počasia sa na našom území chystá v noci z utorka na stredu, kedy ku nám dorazia prvé zrážky od juhu. Tie sa postupne budú rozširovať a naberať na sile, no sústredené budú predovšetkým do západnej polovice nášho územia.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Dnes bude dusno a hrozia silné búrky

Na celom našom území síce bude prevažne veľká oblačnosť, ale na západe krajiny bude aj výdatnejšie pršať, zatiaľ čo v oblasti východného Slovenska sa očakávajú len zanedbateľné zrážky.

Okrem zrážok však celé naše územie zasiahne ochladenie

Ako sme teda spomínali, tak v stredu sa počasie na našom území výraznejšie zmení a čaká nás ochladenie, pričom na západné Slovensko dorazia aj výdatnejšie zrážky. Tie môžu priniesť aj desiatky milimetrov zrážok. Na západe by ojedinele mohlo spadnúť až 50 mm zrážok.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií