fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Alpách napadlo 50 cm snehu, v Česku 10 cm snehu. Sneží aj u nás!

Naši rakúski a českí susedia sa dočkali celkom slušnej snehovej nádielky počas sviatočných dní. V Krkonošiach a na Šumave napadlo 10 cm čerstvého snehu a v rakúskych Alpách dokonca až 50 cm. Aktuálne sneží už aj v najvyšších polohách Tatier.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počas včerajšieho sviatočného dňa sa na území Českej republiky vyskytli zrážky, pričom spadlo od 10 do 20 mm zrážok. Vo vyšších polohách sa však objavili zrážky snehové.

Snežilo už od polôh s nadmorskou výškou okolo 1200 m, kde sa vytvoril snehový poprašok. Výraznejší sneh pribudol v polohách od 1300 metrov. Napríklad hrebene v okolí šumavského Březníka hlásia okolo 10 cm mokrého snehu, čo je po lete zatiaľ najvyššia snehová pokrývka.

Sneh je veľmi mokrý, takže výrazne obalil aj stromy. Na hrebeňoch hôr v Krkonošiach a na Šumave sa nachádza súvislá snehová pokrývka.

Poprašok snehu sa utvoril aj na Pradede v Jeseníkoch.

Ďalšie sneženie sa v najvyšších horských polohách objaví vo štvrtok. Sneh by sa mohol objaviť najmä na hrebeňoch Krušných hôr, Krkonôš a Šumavy.

Sneží aj v slovenských horách

Aktuálne sneží aj v najvyšších polohách Vysokých Tatier. Sneh je prevažne mokrý, ale na Lomnickom štíte a Lomnickom sedle sa vytvára nová snehová pokrývka.

Hranica sneženia však bude postupne klesať a sneh sa môže objaviť už aj v nadmorskej výške od 1300 m n. m.

Prečítajte si tiež:
V piatok na Slovensko dorazí studený front. Čaká nás sneženie a mrazy

Ďalšia vlna zrážok dorazí vo štvrtok, kedy môže opäť na našich horách nasnežiť.

Snímka obrazovky o
imeteo.sk
Snímka obrazovky o
imeteo.sk

V Alpách napadlo pol metra snehu

Počas predĺženého víkendu výrazne nasnežilo aj v Alpách, kde hlásia prvý nástup zimy. Hranica sneženia sa posunula do polôh okolo 1000 m n. m.

V najvyšších polohách Álp spadlo 50 cm snehu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií