fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás mimoriadne teplé počasie. Teploty budú dosahovať až +30 °C

Naša oblasť zažije nasledujúce dni mimoriadne teplé počasie. Nestáva sa totiž tak často, že teploty uprostred septembra budú atakovať až hranicu +30 °C. Vlna teplého počasia by mala na našom území zotrvať niekoľko dní.

Máte tip? napíšte nám mailom

Milovníci teplého a slnečného počasia si nadchádzajúce dni určite prídu na svoje. V nasledujúcich dňoch by mal pokračovať stabilný charakter počasia a otepľovanie bude gradovať.

Oficiálny záver leta síce skončil s teplotne podpriemerným počasím, no od začiatku septembra panuje na našom území veľmi teplé a stabilné počasie. Nadchádzajúce dni sa nič podstatné nezmení a bude ešte teplejšie.

Na vine je tlaková výš

Počasie už niekoľko dní ovplyvňuje komplex tlakových výší, ktoré sa presúvajú cez vnútrozemie Európy a zabezpečujú tak stabilný charakter počasia.

Tento charakter počasia bol v strednej Európy narušený počas víkendu a podobne tomu môže byť aj dnes. Nad našou oblasťou sa totiž nachádza oklúzny front, ktorý prináša prehánky a búrky.

Počas včerajšieho dňa nad našou oblasťou udrelo okolo 450 bleskov, pričom prevažná časť v oblasti Vysokých Tatier. Aj dnes treba počítať s prehánkami a s búrkami, ktoré sa môžu vyskytnúť najmä na severe. Od zajtra však bude počasie pokojnejšie a stabilnejšie.

Na vine je nasúvajúci sa výbežok tlakovej výše, ktorá sa zvýrazňuje nad Stredozemným morom a v priebehu tohto týždňa sa pomaly bude presúvať smerom cez Európu.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: More v Chorvátsku náhle zmenilo farbu a vidieť to aj z vesmíru

Teploty sa dostanú až na +30 °C

Po okraji tejto tlakovej výše bude do Európy prúdiť veľmi teplý vzduch od juhozápadu. Ten bude do oblasti Európy zatekať až z Afriky a v dominantnej miere ovplyvní aj počasie na Slovensku.

Nadchádzajúce dni sa očakáva veľmi teplý charakter počasia. Teploty by na našom území mali stúpať na +23 až +29 °C, no od stredy bude ešte teplejšie.

To by k nám príliv veľmi teplého vzduchu mal gradovať a je vysoká pravdepodobnosť, že teploty v najteplejších oblastiach Slovenska prekonajú až hranicu +30 °C.

Takéto teploty sú na súčasnú ročnú dobu nezvyčajne vysoké. Ak sa pozrieme na porovnanie s dlhodobým teplotným normálom, tak zistíme, že blížiace sa teploty sú v porovnaní s dlhodobým normálom až o 10 °C vyššie.

Nadchádzajúce dni tak prinesú na naše územie veľmi teplé a stabilné počasie. Zhoršiť by sa malo počasie v priebehu víkendu. Ďalší vývoj počasia si môžete pozrieť tu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií