fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Víchrica Ignatz udrela na Európu a pácha poriadne škody

Víchrica Ignatz udrela na Európu a už stihla napáchať prvé škody. Ignatz v priebehu dňa zosilnie a je pravdepodobné, že škôd bude oveľa viac.

Máte tip? napíšte nám mailom

Víchrica Ingnatz dorazila do Európy a začala páchať škody. Najskôr zasiahla Francúzsko, kde počas noci priniesla vietor o sile orkánu.

Na stanici Pointe du Raz namerali náraz vetra o sile až 133 km/h. Mimoriadne silný vietor fúkal aj v Paríži, kde napríklad na parížskom letisku Charlesa de Gaulla namerali náraz o sile až 107 km/h.

Víchrica počas noci smerovala smerom do Nemecka, pričom v Holandsku sa dokonca objavilo aj tornádo. Zatiaľ z postihnutej oblasti nie sú hlásené škody ani obete.

V holandskom meste Ter Leede zrejme tornádo spôsobilo vážne škody, pričom dve autá hodilo cez ulicu, poškodili sa strechy, vyvrátili stromy a rozbili sklá na oknách v dvoch uliciach mesta.

Ignatz aktuálne vyčíňa v Nemecku

Na území Nemecka už víchrica aktuálne vyčíňa a z krajiny sú už hlásené aj prvé škody v podobe popadaných stromov a odtrhnutých striech. Viacero ciest je v dôsledku veternej kalamity neprejazdných a obyvatelia hlásia aj rozbité okná.

V dolnosaskom Delmenhorste muža počas noci zasiahol padajúci konár, ale zranenia neboli vážne.

Najsilnejší vietor zaznamenali v Nemecku vo Feldberg v Čiernom lese, kde hlásili náraz vetra až 161 km/h. Vietor zosilnel aj v oblasti Porýnie-Falcko, kde namerali rýchlosť vetra 115 km/h.

Prečítajte si tiež:
MIMORIADNE: Vzniká 28. tropická búrka s menom Eta! To sa ešte v histórii nestalo

Búrkové pole pokrýva celé Nemecko a vietor fúka v týchto chvíľach v nárazoch od 70 do 80 km/h. Ignátz smeruje viac na východ a vietor sa začne dvíhať aj v Česku, kde meteorológovia pre západnú časť krajiny vydali varovanie 2. stupňa pred silnými poryvmi vetra.

Zamieri do Čiech aj na Slovensko

V priebehu dopoludnia sa rozfúka v Čechách, pričom očakávané nárazy vetra budú ešte silnejšie, ako sa pôvodne očakávalo. Nárazy vetra môžu presahovať rýchlosť až 100 km/h a takýto silný vietor môže zasiahnuť aj Prahu.

Následne Ingatz zasiahne Slovensko, aj keď u nás už bude vietor slabší. Fúkať bude najmä na západnom Slovensku a v horách.

Situáciu naďalej sledujeme a o škodách, prípadne zraneniach, budeme informovať.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií