fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová podpísala novelizáciu Správneho súdneho poriadku

Novela dáva Najvyššiemu správnemu súdu SR nástroje na efektívne rozhodovanie vo veciach ústavnosti a zákonnosti volieb do orgánov územnej samosprávy.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.11.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR bude mať k dispozícii potrebné nástroje a mechanizmy na efektívne rozhodovanie o agende súdnej kontroly volieb do orgánov územnej samosprávy. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok podpísala novelu Správneho súdneho poriadku, ktorú minulý týždeň schválili poslanci Národnej rady SR.

Agenda súdnej kontroly volieb do orgánov územnej samosprávy prešla z Ústavného súdu SR na Najvyšší správny súd SR od 1. augusta. Novela Správneho súdneho poriadku napríklad zabezpečuje, že Najvyšší správny súd SR bude mať pri volebných sťažnostiach dlhšiu lehotu na rozhodnutie, ktorá sa predĺži z 30 na 90 dní. Okrem iného bude môcť Najvyšší správny súd SR odmietnuť žalobu v konaní vo veciach ústavnosti a zákonnosti volieb do orgánov územnej samosprávy aj vtedy, keď je zrejmé, že by jej nebolo možné vyhovieť.

Viac k témam: Novela zákona, Správny súdny poriadok, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová podpísala novelizáciu Správneho súdneho poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií